Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Kaliňák s Bašternákom majú navštevovať rovnakú škôlku

23.09.2016 | TREND.sk

Denník N tvrdí, že minister vnútra Robert Kaliňák a podnikateľ Ladislav Bašternák majú deti v tej istej materskej škole. Spoločnú fotografiu, ktorá by zachytávala oboch ale denník nezverejnil.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 11

R. Kaliňák tvrdí, že s kontroverzným podnikateľom Ladislavom Bašternákom sa nestretáva. „Nie sme v žiadnom kontakte s pánom Bašternákom už dlhé roky,“ povedal minister vnútra o podnikateľovi.

Ten je podozrivý z daňových podvodov za minimálne osem miliónov eur, na čo upozornili v marci tento roka Denník N a týždenník Trend.

„Povedal som, že som ho štyri roky nevidel a je to pravda,“ reagoval na otázku Denníka N po piatkovom vyslovení dôvery R. Kaliňák, prečo sa nepriznal, že sa stretáva v budove materskej školy s L. Bašternákom.

Denník N zistil, že Kaliňákovci a Bašternákovci každý deň navštevujú tú istú súkromnú škôlku v Bratislave, kam vodia svoje deti. Do materskej školy chodia pravidelne R. Kaliňák a L. Bašternák s manželkou Tatianou, u ktorej firmy Tatiana rent neskôr skončila časť bytov, ktoré sú zapletené do podozrení z podvodov.

R. Kaliňák na otázku o spoločnej škôlke reagoval nechápavo a povedal „nerozumiem, o čom hovoríte“. Redaktorku zároveň nazval ŠTBáčkou. „O rodinných veciach sa tu nebudeme baviť. Prepáčte, nerobím lustráciu, ja nie som eštebák ako vy,“ povedal minister vnútra.

Neprehliadnite

Výpovede ministra sú viac než pochybné. Na začiatku kauzy tvrdil, že s podnikateľom nemal žiadne obchody. Po tom, čo asistent poslanca SaS Filip Rybanič zverejnil záznamy z Kaliňákovho účtu, priznal, že od L. Bašternáka kúpil podiel vo firme, ktorá vlastní v Bratislave viaceré nehnuteľnosti. Minister zaplatil 430-tisíc eur, cena nehnuteľností je podľa odhadov od 640- do 800-tisíc eur. Polícia teraz vyšetruje, či nešlo o korupciu.

Dve novinárky TRENDU Zuzana Petková a Xénia Makarová boli pred troma týždňami vypočuté pre možné ohováranie ministra vnútra Roberta Kaliňáka vyšetrovateľom Slavomírom Lahom.

„Na úvod som požiadala uviesť do zápisnice, že nedôverujem vyšetrovateľovi podplukovníkovi Lahovi a nedôverujem NAKA, nakoľko je podriadená ministerstvu vnútra, ktorému šéfuje Kaliňák, ktorý dané trestné oznámenie podal,“ povedala po výsluchu Z. Petková.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 11

Tagy Bašternák, Bonaparte, Kaliňák, škôlka