Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Mnohým Slovákom zhltnú hypotéky takmer všetko

22.09.2016 | TREND.sk | ČTK | SITA

Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Najvyššie tržby spomedzi slovenských výrobcov piva v minulom roku dosiahol Pivovar Topvar.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

TREND.24

Až 55 percent slovenských domácností vynaloží viac ako polovicu svojich príjmov na splátku hypotéky a ďalšie pravidelné platby spojené s bývaním. V štrnástich percentách dokonca bývanie zhltne rodinám viac ako tri štvrtiny mesačného rozpočtu. Podľa prieskumu agentúry Ipsos spracovaného pre Fincentrum každá druhá domácnosť s hypotékou nedokázala za posledný rok usporiť ani 550 eur.

Neprehliadnite

V štrnástich percentách bývanie zhltne rodinám viac ako tri štvrtiny mesačného rozpočtuZdroj: Profimedia

Najvyššie tržby spomedzi slovenských výrobcov piva v minulom roku dosiahol Pivovar Topvar. Jeho tržby boli v objeme 111,68 milióna eur. Topvar dominoval aj v oblasti zisku po zdanení. Jeho zisk po zdanení v roku 2015 predstavoval 10,3 milióna eur. V tesnom závese za ním sa nachádzal Heineken Slovensko s výškou tržieb 107,27 milióna eur. Heineken Slovensko dosiahol zisk po zdanení 8,54 milióna eur. Informoval o tom portál IndexPodnikatela.sk, ktorý vytvoril rebríček Top 10 výrobcov piva z hľadiska výšky tržieb a zisku v minulom roku.

Dávky v hmotnej núdzi dostalo na Slovensku minulý mesiac 101,2 tisíca osôb. Oproti júlu išlo o pokles takmer o 2,3 tisíca ľudí, medziročne sa počet poberateľov týchto dávok znížil o 20,7 tisíca..

Slovenská lekárska komora (SLK) si bude voliť nové vedenie. V rámci XXXII. Snemu Slovenskej lekárskej komory sa 23. septembra uskutočnia okrem iného aj voľby nových orgánov SLK, vrátane voľby prezidenta SLK. Kandidatúru ohlásil aj doterajší prezident SLK Marian Kollár.

Bratislavská mestská časť Staré Mesto si nevezme úver na rekonštrukciu ciest a chodníkov. Na zasadnutí miestneho zastupiteľstva 20. septembra o tom rozhodli staromestskí poslanci.

Americký viceprezident Joe Biden varoval Ukrajinu, že zanedbanie ekonomických a politických reforiem môže podkopať podporu pre zachovanie sankcií EÚ voči Rusku. Informovalo o tom Rádio Slobodná Európa.

Joe Biden je znepokojený úrovňou reforiem na UkrajineZdroj: SITA / AP

Až 270 miliárd eur by malo Nemecko do roku 2030 investovať do rozvoja svojej dopravnej infraštruktúry. Ráta s tým Spolkový plán dopravných ciest, ktorý minister dopravy Alexander Dobrindt predložil v Spolkovom sneme.

Predaj biopotravín vo Francúzsku by mal v tomto roku vzrásť o 20 percent, čo bude najrýchlejšie tempo rastu za sedem rokov, pretože do tohto segmentu vstupuje čoraz viac poľnohospodárov i obchodníkov. Celkovo majú tržby z predaja biopotravín dosiahnuť 6,9 miliardy eur, uviedla skupina zameraná na podporu a rozvoj ekologického poľnohospodárstva Agence Bio.

Francúzski policajti zadržali na severe krajiny neďaleko hranice s Belgickom dvoch svojich belgických kolegov, ktorí v policajnej dodávke viezli 13 migrantov. Belgičania sa obhajovali tým, že utečencov nechceli nechať ísť pešo po diaľnici k hranici a odviezli ich preto tam, kam chceli. Francúzske úrady podľa agentúry AFP uviedli, že takýto postup „silno neschvaľujú“.

Predseda Európskeho parlamentu (EP) Martin Schulz povedal, že Británia by mala odísť z Európskej únie ešte pred parlamentnými voľbami v bloku plánovanými na polovicu roka 2019. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

TREND_24_kruh_logo

Prehľad kľúčových udalostí z ekonomiky a biznisu TREND.24 vychádza každý deň o 17:30.

Objednajte si RSS feed a pozrite si staršie vydania.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy TREND.24

Diskusia (0 reakcií)