Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Postúpená pohľadávka a registrácia na DPH

26.01.2016 | Ing. Tomáš Ráno, audítor a daňový poradca, Solidita

Započítava sa výnos z postúpenej pohľadávky do obratu pre posúdenie výšky obratu z dôvodu vzniku povinnej registrácie za platiteľa DPH?

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Obratom sa podľa §4 ods. 7. Zákona č. 222/2004 o dani z pridanej hodnoty rozumejú „výnosy bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov  z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. 

Výnosy z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby."

Výnos z postúpenej pohľadávky sa nepovažuje za dodanie tovaru a služby v tuzemsku podľa §8 a §9, a preto sa nezapočítava do obratu podľa horeuvedeného zákona.

Autor odpovede nepreberá zodpovednosť za správnosť a komplexnosť odpovede, keďže jej informácie o probléme sú obmedzené formuláciou otázky.

Prečítajte si ďalšie odpovede z tejto témy poradne Prečítajte si ďalšie odpovede zo všetkých tém poradne Zadajte novú otázku (len pre zaregistrovaných) Solidita logo

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy poradňa, účtovná poradňa

Diskusia (0 reakcií)