Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Na Gamescome hviezdila Sony

17.08.2012 | Michal Korec

Aj keď iným spôsobom, ako sa očakávalo. Namiesto nižších cien za konzoly dominovali exkluzívne hry

Zaujať laickú aj odbornú videohernú verejnosť dva mesiace po veľtrhu E3 je ťažké. Presvedčili sa o tom Electronic Arts aj UbiSoft na tohtotýždňovej akcii Gamescom v nemeckom Kolíne. Namiesto nových titulov vsadili na rozšírenia či oznámenia: objavil sa Battlefield 3 v Premium edícii a už vie sa, že Dead Space 3 príde 8. februára 2013. Ale to je od týchto dvoch značiek zhruba všetko.

Pozitívnejšia nálada panovala u Capcom, ktorý predstavil novinku s názvom Remember Me. Ide o akčnú hru kombinujúcu futuristický svet Neoparíža so ženskou hrdinkou Nilin. Dej sa zaoberá infiltráciou a remixami ľudských myšlienok. Sci-fi v hyperštylizovanom prostredí pripomína Syndicate či Deus Ex, no možno z nej vzíde aj herný Blade Runner. Na trhu sa objaví na budúci rok v máji: na PS3 a X360.

Novinky pre Vitu...

Pri absencii Microsoftu a Nintenda na Gamescome sa pozornosť spomedzi výrobcov konzol logicky upriamila na Sony. Kto očakával oznámenie o znížení ceny PS3 či handheldu Vita, prípadne uvedenie novej tenšej péestrojky, ostal sklamaný, lebo ani jedno z nich neprišlo.

Sony a jej značka PlayStation sa v Kolíne zamerali na obsah. Kým v Los Angeles premiéry na PS Vita chýbali, na Gamescome dominovali celých 30 minút. O čo konkrétne ide?

LittleBigPlanet je stávka na istotu: nový diel série so sympatickým hrdinom vychádza 19. septembra. Assassin’s Creed 3: Liberation je viac ako odbočka série, plnohodnotný diel, akurát na handheld. Call of Duty: Black Ops Declassified zasa vhodne vyplní dianie medzi Black Ops 1 a 2, navyše ponúkne multiplayer v pohybe. Očakávaný prírastok do série Killzone na Vita sa konečne dočkal plného trailera. Killzone: Mercenary vychádza budúci rok a môže byť špičkovou strieľačkou na handhelde.

Ďalšou novinkou pre PS Vita je Tearaway. Veľmi sympatická behačka, ktorej hlavným hrdinom je poštová obálka. Putuje štylizovaným svetom a naplno využíva možnosti ovládania PS Vita: gyroskop, mikrofón, dotykový displej, zadnú dotykovú plochu...

Zdroj: Sony

Tearaway

PS One Classics, najväčšie hity z prvej PlayStation, konečne prídu na PS Vita - 28. augusta - spolu s novým firmvérom a PlayStation Plus. A milovníkov dobrých akcií poteší iniciatíva Cross Buy. Keď si zákazník kúpi PS3 verziu hry, na Vitu ju dostane zadarmo. Platí to pre všetky veľké tituly tejto sezóny -  PlayStation All-Stars: Battle Royale, Sly Cooper 4 aj nový diel Ratchet & Clank (ktorý bol takto pre PS Vita potvrdený).

...aj PlayStation 3

Sony sa vydala ešte ďalej - na PS3 prídu tri úplne nové hry, každá má zaujímavo spracovaný iný žáner. Until Dawn je akoby béčkový horor. Sedem hlavných hrdinov (tínendžerov) v lese prenasleduje niečo neznáme a strašidelné. Variácia na tínedžerské vyvražďovačky využíva Move ako ovládaciu schému svetelnej baterky či predmetov.

Zdroj: Sony

Until Dawn

Puppeteer je na prvý pohľad nenápadná arkáda. No je to aj vizuálne zaujímavá skákačka, ktorá sa odohráva v divadle a časť z nej dokonca počas predstavenia. Rain zasa rozpráva o chlapcovi, ktorý hľadá dievča. Aby to nebolo úplne jednoduché, stane sa neviditeľným, vidieť ho iba v daždi.

Množstvo nových hier pre Vitu a PS3 signalizuje maximálne nasadenie štúdií Sony z celého sveta v prospech súčasných platforiem. Vita potrebuje novinky ako soľ – a konečne ich dostáva. Od PS3 čakali mnohí iba ďalšie pokračovania a zrazu má v ponuke na rok vopred samé premiéry. Ostáva len čakať na septembrovú Tokyo Games Show – a pýtať sa, čo chce Sony predviesť tam, keď silnú japonskú vlnu doviezla vlastne do Európy...

Zdroj: Gamescom

Foto na titulke - Gamescom // Foto v článku - Sony, Gamescom

  • Nahor
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0 Diskusia

Tagy: Sony

Diskusia (0 reakcií)

Nástroje

  • Nahor
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0 Diskusia

Tagy