Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

TREND top reštaurácie a hotely 2010

19.11.2009

Reštauračný a hotelový biznis sa kríze nepoddáva

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Už niekoľko rokov TREND predstavuje formou bedekra najlepšie slovenské reštaurácie a hotely a rok 2009 nie je výnimkou. Doteraz v gastronomickom a hotelovom biznise neboli také rozdielne obdobia, ako boli roky 2008 a 2009. Situácia sa totiž úplne zmenila. Ekonomické turbulencie zasiahli ako jedny z prvých reštauračný a hotelový biznis. Namiesto rozvoja teraz väčšina podnikov rieši, ako sa udržať na trhu, zefektívniť svoje prevádzky tak, aby udržali na uzde náklady a nestratili nič z kvality, na ktorú boli ich zákazníci zvyknutí. Tých, ktorým sa to darí, predstavuje táto kniha. Výber je o niečo užší ako po minulé roky, v bedekri sú informácie o 350 zariadeniach. Je to aj preto, aby zaradené reštaurácie a hotely naozaj spĺňali kritérium „top“ v názve bedekra. Napriek tomu, že sa dynamika otvárania nových reštaurácií, hotelov a penziónov zmiernila, opäť je v publikácii množstvo nových zariadení. Niektoré z nich sa ešte len budú čoskoro otvárať. Novinkou v tohtoročnom vydaní je rozšírený počet top šéfkuchárov. Už to nie je desiatka, ale dvojnásobok. Ekonomická situácia sťažila biznis podnikateľom v gastronómii a hotelierstve, ale aj tu platí, že všetko zlé je na niečo dobré. Z krízy vždy niekto profituje – a teraz je to hosť. Počas hodnotení sa hodnotitelia TRENDU stretávali s rôznymi prístupmi manažmentov k zmenenej situácii, respektíve ich dôsledkami. Bývali v hoteloch, kde boli jedinými hosťami, na druhej strane výnimkou neboli ani obsadené hotely a plné reštaurácie. Ani tento rok vydavateľ bedekra nezmenil kritériá hodnotenia. Všetky zariadenia boli hodnotené anonymne, ich majitelia o návšteve hodnotiteľov vopred nevedeli. Cieľom bedekra je uľahčiť orientáciu nielen čitateľom, ale aj ľuďom z hotelového a gastronomického biznisu, ktorí vydanie knihy chápu ako snahu pomôcť k zvyšovaniu úrovne ich zariadení.

archiv_61 Kniha46

Kolektív: TREND top reštaurácie a hotely 2010. Vydal TREND Holding, s.r.o., Bratislava 2009. Počet strán 456, cena 8,27 € (249 Sk). Publikáciu distribuuje TREND Holding. Všetci predplatitelia TRENDU, ktorí budú mať zaplatené ročné predplatné na rok 2010, dostanú publikáciu zadarmo. Ďalšiu knihu si môžu objednať s 10-percentnou zľavou, doručenie do 2 až 4 týždňov.(jh)

Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu, vyšiel v týždenníku TREND 46/2009. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,90 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Knižné novinky

Súvisiace články

Dvadsať rokov kapitalizmu

Udalosti zo 17. novembra 1989 a výsledky v dobiehaní Západu, o ktoré sa Slovensko od tej chvíle snaží, sú dôvodom na oslavu. No proces transformácie ešte nie je na konci. Volanie po zašlých časoch je len dočasný jav a oblasti, ktorých sa transformácia dotkla len okrajovo, školstvo či zdravotníctvo, si čoskoro vyžiadajú pozornosť celej spoločnosti.

Lodná doprava – potenciál, ktorý vyčkáva

Domino kameň padol aj na lízingovky

Dopravná brandža po hodoch na brzdách

Intermodálna doprava behom na dlhé trate

Diskusia (0 reakcií)

TREND 8/2017
Objednať predplatné

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, predplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.