Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno. Respondenti venujú symbolický honorár za hlasovanie v TREND Barometri na rozvoj ekonomického myslenia študentov stredných škôl v rámci projektu Myslím ekonomicky.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Čo vás v minulosti najviac prekvapilo pod vianočným stromčekom? Prekvapilo vás niekedy niečo pod vianočným stromčekom? Ak áno, čo?

  1. áno 69 %
  2. nie 31 %

Počet respondentov: 51. Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Novotná Alexandra Novotná
majiteľka
Klinika Esthetic
nie Neprekvapilo. Už ako dieťa som dôkladne prehľadala všetky skrýše, takže som vždy presne vedela čo mi Ježiško prinesie. :-)
Neprekvapilo. Už ako dieťa som dôkladne prehľadala všetky skrýše, takže som vždy presne vedela čo mi Ježiško prinesie. :-)
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
áno Prekvapenie to bolo naposledy asi keď som bol ešte dieťa. Raz to bol stôl na pingpong. Dnes radšej to prekvapenie pripravujem :)
Prekvapenie to bolo naposledy asi keď som bol ešte dieťa. Raz to bol stôl na pingpong. Dnes radšej to prekvapenie pripravujem :)
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia finančníkov
nie
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
nie
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
HANALEX, s.r.o.
áno vlastnoručne urobený darček vždy prekvapí svojou originálnosťou a hlavne tým, že urobí radosť min. dvakrát ...
vlastnoručne urobený darček vždy prekvapí svojou originálnosťou a hlavne tým, že urobí radosť min. dvakrát ...
Bobovnický Artur Bobovnický
Managing Partner
Innovative Management Partner
áno Vždy ma prekvapí, že sa tam pre mňa niečo objaví....snáď to vydrží aj naďalej.
Vždy ma prekvapí, že sa tam pre mňa niečo objaví....snáď to vydrží aj naďalej.
Benedek Bohuslav Benedek
predseda predstavenstva
PARTNERS GROUP SK
nie
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
áno
Lichardus Branislav Lichardus
CEO
City University of Seattle, spol. s r.o.
nie
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
nie
Csollár Gabriel Csollár
predseda predstavenstva
COOP Jednota Slovensko
nie
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
áno povacsine len smutne veci. pre mna su Vianoce symbolom smutku a chorob....zial
povacsine len smutne veci. pre mna su Vianoce symbolom smutku a chorob....zial
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
áno
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
áno Čím som starší, tým viac žasnem nad darmi života, ktoré by sa pod žiaden stromček nezmestili.
Čím som starší, tým viac žasnem nad darmi života, ktoré by sa pod žiaden stromček nezmestili.
Kmeť Jaroslav Kmeť
výkonný riaditeľ
CSC
áno Vždy ma veľmi príjemne prekvapí, ak nájdem pod stromčekom hoci aj drobnosť, ktorú som pred blízkymi spomenul napríklad v júni, že by sa mi zišla. Oni si to zapamätajú a nájdem to pod stromčekom, hoci som vlastne zabudol, že som to chcel.
Vždy ma veľmi príjemne prekvapí, ak nájdem pod stromčekom hoci aj drobnosť, ktorú som pred blízkymi spomenul napríklad v júni, že by sa mi zišla. Oni si to zapamätajú a nájdem to pod stromčekom, hoci som vlastne zabudol, že som to chcel.
Hajko Jozef Hajko
člen Výkonnej rady
Podnikateľská aliancia Slovenska
nie
Bednárová Klaudia Bednárová
managing director
the Bridge
áno Každý rok ma niečo prekvapí. Maličkosti, ktoré potešia:)
Každý rok ma niečo prekvapí. Maličkosti, ktoré potešia:)
Veršovský Ladislav Veršovský
predseda predstavenstva
YIT Reding a.s.
nie
van der Hoek Marcel van der Hoek
generálny riaditeľ
ABB, s.r.o.
áno Vlani ma pod vianočným stromčekom prekvapili lístky na novoročný koncert v Salzburgu. Bolo to naozajstné prekvapenie už aj preto, že sme vtedy ešte stále nevedeli, kde strávime dni medzi vianočnými sviatkami.
Vlani ma pod vianočným stromčekom prekvapili lístky na novoročný koncert v Salzburgu. Bolo to naozajstné prekvapenie už aj preto, že sme vtedy ešte stále nevedeli, kde strávime dni medzi vianočnými sviatkami.
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
áno Vianoce mam velmi rada a stale sa tesim na ne ako male dievcatko. A z dievcatkoveskeho obdobia mam aj najvacsiu radost z darceka - boli to "krasokorcule", v ktorych som chdila po izbach a isla s nimi aj spat - na nohach.
Vianoce mam velmi rada a stale sa tesim na ne ako male dievcatko. A z dievcatkoveskeho obdobia mam aj najvacsiu radost z darceka - boli to "krasokorcule", v ktorych som chdila po izbach a isla s nimi aj spat - na nohach.
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
áno Keď som bol malý, dostali sme s bratom safari auto na ovládačku s komplet výbavou - sekerky, lopatky, všetko, čo malý chlapec môže potrebovať na safari. Veľmi sme ho chceli, tešili sme sa naňho, no bolo drahé, tak sme si museli počkať. Ešte v ten večer, ako sme ho dostali, sme sa s bratom o toto auto pobili. Počas bitky sme na aute zlomili umelohmotné koliesko. Na takom mieste, že sa to nedalo opraviť. To auto nikdy nejazdilo. Bola to pre mňa silná lekcia.
Keď som bol malý, dostali sme s bratom safari auto na ovládačku s komplet výbavou - sekerky, lopatky, všetko, čo malý chlapec môže potrebovať na safari. Veľmi sme ho chceli, tešili sme sa naňho, no bolo drahé, tak sme si museli počkať. Ešte v ten večer, ako sme ho dostali, sme sa s bratom o toto auto pobili. Počas bitky sme na aute zlomili umelohmotné koliesko. Na takom mieste, že sa to nedalo opraviť. To auto nikdy nejazdilo. Bola to pre mňa silná lekcia.
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
áno
Morháč Martin Morháč
riaditeľ
Sova Digital, a.s., Bratislava
áno Pozitívne: z detstva remeselnícky kufrík, o ktorom som si dovtedy nedovolil ani snívať a dodnes mám a používam z neho viaceré nástroje (je to presne 50 rokov) Negatívne: darčeky-nedarčeky - opasok,ktorý bol o 30 cm kratší ako potrebujem; knihy,tematicky mimo môj záujem; parfém, ktorého vôňu neznášam
Pozitívne: z detstva remeselnícky kufrík, o ktorom som si dovtedy nedovolil ani snívať a dodnes mám a používam z neho viaceré nástroje (je to presne 50 rokov) Negatívne: darčeky-nedarčeky - opasok,ktorý bol o 30 cm kratší ako potrebujem; knihy,tematicky mimo môj záujem; parfém, ktorého vôňu neznášam
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s.
nie Prekvapenia pod stromčekom očakávam. Preto nie je pre mňa prekvapením, ak tam nájdem aj niečo prekvapujúce:)
Prekvapenia pod stromčekom očakávam. Preto nie je pre mňa prekvapením, ak tam nájdem aj niečo prekvapujúce:)
Hrbek Milan Hrbek
advokát, partner
Černejová & Hrbek
áno Každoročne štátny rozpočet a súvisiace zmeny v daňových zákonoch :o) Invencia v hľadaní zdrojov (vo vreckách pracujúcich) na možné plytvanie je tuším nekonečná... a každoročne ma prekvapí, že je možné do nemoty žiť na dlh.
Každoročne štátny rozpočet a súvisiace zmeny v daňových zákonoch :o) Invencia v hľadaní zdrojov (vo vreckách pracujúcich) na možné plytvanie je tuším nekonečná... a každoročne ma prekvapí, že je možné do nemoty žiť na dlh.
Gregor Milan Gregor
predseda dozornej rady
CEIT
áno Krásne drevené hračky, ručne vyrobené mojim otcom.
Krásne drevené hračky, ručne vyrobené mojim otcom.
Kraus Miloš Kraus
generálny riaditeľ
Danfoss Power Solutions, a.s.
áno
Drahotský Pavel Drahotský
riaditeľ
Saxo Bank
áno Výsledek těhotenského testu mé ženy. Náš syn je naší společnou životní investicí, jejíž návratnost je nevyčíslitelná.
Výsledek těhotenského testu mé ženy. Náš syn je naší společnou životní investicí, jejíž návratnost je nevyčíslitelná.
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
nie
Múdry Pavol Múdry
predseda správnej rady
IPI Slovensko
áno Vždy ma niečo prekvapí, ale väčšinou sú to maličkosti na ktoré moji blízki myslia.
Vždy ma niečo prekvapí, ale väčšinou sú to maličkosti na ktoré moji blízki myslia.
Lančarič Pavol Lančarič
generálny riaditeľ
Orange Slovensko, a.s.
áno Úprimná radosť môjho mexického priateľa José Luisa, keď som mu pred 25 rokmi daroval v Ixtepecu pollitrovku najlacnejšieho tuzemského rumu. Ako chudobný študent som nič iné ani na nič iné nemal. Pripomenula mu chute zo študentských čias v Ostrave. Niekedy maličkosť mimoriadne poteší...
Úprimná radosť môjho mexického priateľa José Luisa, keď som mu pred 25 rokmi daroval v Ixtepecu pollitrovku najlacnejšieho tuzemského rumu. Ako chudobný študent som nič iné ani na nič iné nemal. Pripomenula mu chute zo študentských čias v Ostrave. Niekedy maličkosť mimoriadne poteší...
Kožík Pavol Kožík
predseda dozornej rady
PROXENTA Finance, o.c.p., a.s., Bratislava
áno V období Vianoc ma vždy milo prekvapia klienti, ktorí každoročne využívajú pokojné obdobie sviatkov na investovanie. Pravidelne sa na toto koncoročné prekvapenie rád pripravujem a tradičný zvýšený príliv dôvery a prostriedkov našich klientov pre mňa nikdy nezovšednie a nikdy ho nebudem brať ako samozrejmosť, ale ako dar a záväzok.
V období Vianoc ma vždy milo prekvapia klienti, ktorí každoročne využívajú pokojné obdobie sviatkov na investovanie. Pravidelne sa na toto koncoročné prekvapenie rád pripravujem a tradičný zvýšený príliv dôvery a prostriedkov našich klientov pre mňa nikdy nezovšednie a nikdy ho nebudem brať ako samozrejmosť, ale ako dar a záväzok.
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
nie
Lakata Peter Lakata
riaditeľ obchodu a marketingu
ZUNO BANK pre Slovensko a Česko
áno Rôznorodosť darčekov reprezentujúca rôznorodosť ľudí, dokonca aj tých najbližších.
Rôznorodosť darčekov reprezentujúca rôznorodosť ľudí, dokonca aj tých najbližších.
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
áno Skvela autobiografia Keitha Richardsa pred dvoma rokmi
Skvela autobiografia Keitha Richardsa pred dvoma rokmi
Pažitný Peter Pažitný
CEO
HPI
áno Korčule, keď som bol chlapec :-)
Korčule, keď som bol chlapec :-)
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
áno Každý rok je pod stromčekom niečo milé, niečo čo nečakám a čo ma prekvapí. Ale samozrejme, najviac ma teší obdarovávanie mojich blízkych.
Každý rok je pod stromčekom niečo milé, niečo čo nečakám a čo ma prekvapí. Ale samozrejme, najviac ma teší obdarovávanie mojich blízkych.
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
áno Prekvapilo a prekvapuje ma stále okamih v ktorom sa neskutočný zhon naraz mení v božský kľud
Prekvapilo a prekvapuje ma stále okamih v ktorom sa neskutočný zhon naraz mení v božský kľud
Strýček Peter Strýček
generálny riaditeľ
Cofely východná Európa
nie
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
nie a ak ano tak iba v detskom veku.
a ak ano tak iba v detskom veku.
Dula Radúz Dula
člen predstavenstva
Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky
áno Zjazdárske lyže. V pomerne nízkom veku som stretol otca, s nimi na pleci, v chodbe nášho panelákového bytu. Od tej doby som už na ježiška, či deda mráza, nejako prestal veriť.
Zjazdárske lyže. V pomerne nízkom veku som stretol otca, s nimi na pleci, v chodbe nášho panelákového bytu. Od tej doby som už na ježiška, či deda mráza, nejako prestal veriť.
Dravecký Rastislav Dravecký
riaditeľ
DSI Data, s.r.o., Námestovo
áno Predsa darček od Ježiška.
Predsa darček od Ježiška.
Strapko Richard Strapko
generálny riaditeľ
Aegon Životná poisťovňa, a.s., Bratislava
áno Z detských čias si pamätám tie nemilé prekvapenia, kedy som miesto vysnených hračiek, korčulí či lyží našiel pod stromčekom pyžamo a ponožky. Dnes hlavne oceňujem čas strávený v kruhu blízkych a rodiny, ktorý je tým najkrajším darčekom.
Z detských čias si pamätám tie nemilé prekvapenia, kedy som miesto vysnených hračiek, korčulí či lyží našiel pod stromčekom pyžamo a ponožky. Dnes hlavne oceňujem čas strávený v kruhu blízkych a rodiny, ktorý je tým najkrajším darčekom.
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
áno
Lazarovič Tibor Lazarovič
generálny riaditeľ
BC Torsion, s.r.o.
nie
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ
Groupama Garancia poisťovna, a.s.
áno Prekvapený som každý rok, že ma ešte má čo prekvapiť a vždy aj prekvapí. Najviac ma ale asi prekvapila sada detských telefónov, ktorú som dostal ako dieťa. Najmä preto, že mi ju rodičia dali pod stromček druhý krát:-)
Prekvapený som každý rok, že ma ešte má čo prekvapiť a vždy aj prekvapí. Najviac ma ale asi prekvapila sada detských telefónov, ktorú som dostal ako dieťa. Najmä preto, že mi ju rodičia dali pod stromček druhý krát:-)
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
áno pyžamo od manželky :)
pyžamo od manželky :)

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní