Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno. Respondenti venujú symbolický honorár za hlasovanie v TREND Barometri na rozvoj ekonomického myslenia študentov stredných škôl v rámci projektu Myslím ekonomicky.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Používate vo firme (organizácii) herné a súťažné techniky na motivovanie zamestnancov alebo klientov (gamifikáciu)? Gamifikácia je používanie herných postupov v biznis prostredí na motiváciu a zlepšenie výkonu zamestnancov alebo zákazníkov. Príklad – hra, v ktorej nový zamestnanec musí prejsť všetky oddelenia firmy a splniť rôzne úlohy, aby sa rýchlo oboznámil s priestormi podniku a s ľuďmi, s ktorými bude spolupracovať.

  1. áno 20 %
  2. občas 9 %
  3. nie, ale uvažujeme o tom 13 %
  4. nie 53 %
  5. neviem, nevyjarujem sa, iné 5 %

Počet respondentov: 100. Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
nie
Novotná Alexandra Novotná
majiteľka
Klinika Esthetic
nie, ale uvažujeme o tom Nie nepoužívame, ale začnem o tom uvažovať. U nás by to bolo zaujímavé, na konci by sme všetci vyšli trochu krajší:))))))
Nie nepoužívame, ale začnem o tom uvažovať. U nás by to bolo zaujímavé, na konci by sme všetci vyšli trochu krajší:))))))
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
nie
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
nie
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
HANALEX, s.r.o.
občas gamifikácia je síce inšpiratívny prvok motivácie, ale nie kľúčový pre vytváranie tvorivej a produktívnej atmosféry vo firme ...
gamifikácia je síce inšpiratívny prvok motivácie, ale nie kľúčový pre vytváranie tvorivej a produktívnej atmosféry vo firme ...
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
nie
Bobovnický Artur Bobovnický
Managing Partner
Innovative Management Partner
nie
Danko Attila Danko
konateľ
IBG International Battery Group, s.r.o., Pezinok
nie
Benedek Bohuslav Benedek
predseda predstavenstva
PARTNERS GROUP SK
nie
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
občas
Lichardus Branislav Lichardus
CEO
City University of Seattle, spol. s r.o.
nie
Petranová Dana Petranová
dekanka
Fakulta masmediálnej komunikácie UCM v Trnave
áno
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
nie
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
nie
Vítek Filip Vítek
CRM director
Mediworx software solutions, a.s.
neviem, nevyjarujem sa, iné Základným princípom Gamifikácie je doborovoľný prístup, človek sám rozhoduje ako veľmi sa nechá vtiahnuť do hry. Netreba si preto zamieňať povinné kroky "príkrášlene" bodmi s gamifikáciou.
Základným princípom Gamifikácie je doborovoľný prístup, človek sám rozhoduje ako veľmi sa nechá vtiahnuť do hry. Netreba si preto zamieňať povinné kroky "príkrášlene" bodmi s gamifikáciou.
Zászlós Gábor Zászlós
predseda predstavenstva
TriGranit Centrum, a.s.
nie
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
nie
Homola Igor Homola
konateľ
Homola, s.r.o., Bratislava
nie
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
áno
Štefanec Ivan Štefanec
čestný prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
občas
Novák Ivan Novák
predseda predstavenstva
PPA Controll, a.s.
nie, ale uvažujeme o tom
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
nie
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
áno
Sabol Ján Sabol
viceprezident
Republiková únia zamestnávateľov
nie, ale uvažujeme o tom
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
nie
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
nie, ale uvažujeme o tom
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
nie
Hajko Jozef Hajko
člen Výkonnej rady
Podnikateľská aliancia Slovenska
neviem, nevyjarujem sa, iné
Suchánek Juraj Suchánek
výkonný riaditeľ
Inštitút urbánneho rozvoja
nie
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
nie Úprimne povedané, samotné vydávanie kníh je gambling :-).
Úprimne povedané, samotné vydávanie kníh je gambling :-).
Topolová Karolína Topolová
generálna riaditeľka
AAA Auto, a.s.
áno Súťažné techniky na motivovanie zamestnancov sa nám veľmi osviedčajú. Na Slovensku prebieha stála súťaž o najlepšieho predajcu Liga víťazov, ktorú vyhodnocujeme na mesačnej, kvartálnej a celoročnej báze. Víťazi získavajú finančné či vecné odmeny – napríklad dovolenku. Veľmi obľúbené je tiež súperenie medzi operátormi call centra, s týždennou a mesačnou periodicitou. Navyše sa jednotlivé pobočky zapájajú do pravidelnej súťaže o plnenie výkupných a predajných cieľov. Odmenou sú ceny vo forme spoločných večerí – napríklad dve pobočky, ktoré splnili svoje ciele najlepšie, sú pozvané na večeru dvomi pobočkami, ktoré boli v danom mesiaci najhoršie.
Súťažné techniky na motivovanie zamestnancov sa nám veľmi osviedčajú. Na Slovensku prebieha stála súťaž o najlepšieho predajcu Liga víťazov, ktorú vyhodnocujeme na mesačnej, kvartálnej a celoročnej báze. Víťazi získavajú finančné či vecné odmeny – napríklad dovolenku. Veľmi obľúbené je tiež súperenie medzi operátormi call centra, s týždennou a mesačnou periodicitou. Navyše sa jednotlivé pobočky zapájajú do pravidelnej súťaže o plnenie výkupných a predajných cieľov. Odmenou sú ceny vo forme spoločných večerí – napríklad dve pobočky, ktoré splnili svoje ciele najlepšie, sú pozvané na večeru dvomi pobočkami, ktoré boli v danom mesiaci najhoršie.
Bednárová Klaudia Bednárová
managing director
the Bridge
nie
Veršovský Ladislav Veršovský
predseda predstavenstva
YIT Reding a.s.
nie
Lopatka Ľuboš Lopatka
generálny riaditeľ
Svet zdravia, a.s., Bratislava
áno Svet zdravia je sieť nemocníc a keďže úspech nemocnice je len a len o ľuďoch, preto každý nový zamestnanec musí prejsť príslušnými oddeleniami presne v zmysle adaptačného plánu. Motiváciu zamestnancov podporujeme aj podporou ich súťaživosti. Dôkazom je meranie síl medzi nemocnicami a jednotlivcami a následne ocenenia v súťažiach akými sú "Liga výnimočných", "Olympiáda Sveta zdravia", projekt: "Pekná nemocnica", Pacientske a zamestnanecké prieskumy spokojnosti a ďalšie.
Svet zdravia je sieť nemocníc a keďže úspech nemocnice je len a len o ľuďoch, preto každý nový zamestnanec musí prejsť príslušnými oddeleniami presne v zmysle adaptačného plánu. Motiváciu zamestnancov podporujeme aj podporou ich súťaživosti. Dôkazom je meranie síl medzi nemocnicami a jednotlivcami a následne ocenenia v súťažiach akými sú "Liga výnimočných", "Olympiáda Sveta zdravia", projekt: "Pekná nemocnica", Pacientske a zamestnanecké prieskumy spokojnosti a ďalšie.
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
nie
van der Hoek Marcel van der Hoek
generálny riaditeľ
ABB, s.r.o.
áno Áno, medzi najaktuálnejšie projekty patrí napríklad celosvetová súťaž o vytvorenie najkrajšieho modelu lietadla na solárny pohon Solar Impulse, ktoré sa v súčasnosti snaží obletieť svet bez kvapky paliva, len na solárny pohon. Naši zamestnanci majú za úlohu použiť svoju fantáziu a ukázať tým svoju podporu spolupráci ABB na tomto projekte. Kto nazbiera najviac bodov, získava odmenu. Ostatné roky skupina ABB tiež zorganizovala medzinárodnú súťaž troch krajín, kde si zamestnanci zaznamenávali počet prejdených kilometrov z/do práce peši alebo na bicykli, a virtuálne tak cestovali po rôznych krajinách, za čo mohli získať odmeny. Firma takto chcela podporiť zdravý životný štýl svojich zamestnancov a prispieť tiež k ochrane životného prostredia.
Áno, medzi najaktuálnejšie projekty patrí napríklad celosvetová súťaž o vytvorenie najkrajšieho modelu lietadla na solárny pohon Solar Impulse, ktoré sa v súčasnosti snaží obletieť svet bez kvapky paliva, len na solárny pohon. Naši zamestnanci majú za úlohu použiť svoju fantáziu a ukázať tým svoju podporu spolupráci ABB na tomto projekte. Kto nazbiera najviac bodov, získava odmenu. Ostatné roky skupina ABB tiež zorganizovala medzinárodnú súťaž troch krajín, kde si zamestnanci zaznamenávali počet prejdených kilometrov z/do práce peši alebo na bicykli, a virtuálne tak cestovali po rôznych krajinách, za čo mohli získať odmeny. Firma takto chcela podporiť zdravý životný štýl svojich zamestnancov a prispieť tiež k ochrane životného prostredia.
Juhás Marek Juhás
riaditeľ
STILL SK
nie, ale uvažujeme o tom
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
neviem, nevyjarujem sa, iné Hravy sposob motivacie ma svoje pozitiva - tie ocenuju najma mladsi alebo s viac volnejsim casom. Narazili sme ale aj na negativnu odozvu u klientov, ktori nemali cas sa " hrat" a povazuju tento sposob motivacie z komplikovany.
Hravy sposob motivacie ma svoje pozitiva - tie ocenuju najma mladsi alebo s viac volnejsim casom. Narazili sme ale aj na negativnu odozvu u klientov, ktori nemali cas sa " hrat" a povazuju tento sposob motivacie z komplikovany.
Marek Marián Marek
generálny riaditeľ
PosAm, spol. s.r.o.
občas
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
nie, ale uvažujeme o tom Priznám sa, že o takom niečom sme ešte nepočuli, avšak nápad to nie je zlý. Každá neformálna a trochu odľahčená aktivita určite prispeje minimálne k uvoľneniu a oddychu zamestnanca.
Priznám sa, že o takom niečom sme ešte nepočuli, avšak nápad to nie je zlý. Každá neformálna a trochu odľahčená aktivita určite prispeje minimálne k uvoľneniu a oddychu zamestnanca.
Matušovič Marian Matušovič
predseda predstavenstva
VÚB Asset Management, správ. spol., a.s.
nie
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
áno
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
áno
Terkovič Martin Terkovič
generálny riaditeľ
ICZ Slovakia, a.s., Trenčín
áno U nás vo firme sme kedysi dávno zaviedli súťaž o zamestnanca mesiaca. A nechali sme si ju až dodnes. Každý mesiac má jeden zo zamestnancov možnosť získať drobnú odmenu za mimoriadne pracovné nasadenie. Navyše každoročne koncom roka odmeňujeme najlepších zamestnancov v rôznych kategóriách. Okrem toho priebežne počas roka pre zamestnancov pripravujeme rôzne menšie súťaže, kvízy alebo hry, ktoré majú smerovať predovšetkým k zlepšeniu pracovnej atmosféry.
U nás vo firme sme kedysi dávno zaviedli súťaž o zamestnanca mesiaca. A nechali sme si ju až dodnes. Každý mesiac má jeden zo zamestnancov možnosť získať drobnú odmenu za mimoriadne pracovné nasadenie. Navyše každoročne koncom roka odmeňujeme najlepších zamestnancov v rôznych kategóriách. Okrem toho priebežne počas roka pre zamestnancov pripravujeme rôzne menšie súťaže, kvízy alebo hry, ktoré majú smerovať predovšetkým k zlepšeniu pracovnej atmosféry.
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s.
občas Len minimálne
Len minimálne
Urban Martin Urban
konateľ
Jungheinrich
občas
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
nie, ale uvažujeme o tom
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
nie
Bošňák Matej Bošňák
vedúci partner EY na Slovensku
EY v SR
áno Ľudia sú hravé tvory a myslím, že motivácia alebo plnenie úloh formou hry v porovnaní so strohým príkazom funguje v mnohých prípadoch lepšie, prebúdza v zamestancoch tvorivosť a dáva do určitej miery pocit sebarealizácie.
Ľudia sú hravé tvory a myslím, že motivácia alebo plnenie úloh formou hry v porovnaní so strohým príkazom funguje v mnohých prípadoch lepšie, prebúdza v zamestancoch tvorivosť a dáva do určitej miery pocit sebarealizácie.
Obeda Michal Obeda
majiteľ
Autobazar.EU, s.r.o, Nové Mesto nad Váhom
nie
Michalík Milan Michalík
obchodný riaditeľ
International BEZ Group
nie
Kraus Miloš Kraus
generálny riaditeľ
Danfoss Power Solutions, a.s.
nie
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
nie
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
občas
Adamis Miroslav Adamis
riaditeľ
Európska komisia
nie
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
nie
Drahotský Pavel Drahotský
riaditeľ
Saxo Bank
áno
Smetana Pavel Smetana
člen predstavenstva
Universal maklérsky dom, a.s., Bratislava
áno Soutěživost a soutěže jsou neoddělitelnou součástí našeho obchodního modelu. Myslím, že všechny obchodně orietnované společnosti by minimálně své obchodníky měli soutěžemi podporovat. Naši spolupracovníci soutěží celoročně v nejsrůznějších kategoriích a výhry, nejenom peněžní, jsou vyhodnocované pravidelně a v rámci firmy veřejně. Velmi důležité jsou jasné pravidla hry a spravedlivě vyhodnocení.
Soutěživost a soutěže jsou neoddělitelnou součástí našeho obchodního modelu. Myslím, že všechny obchodně orietnované společnosti by minimálně své obchodníky měli soutěžemi podporovat. Naši spolupracovníci soutěží celoročně v nejsrůznějších kategoriích a výhry, nejenom peněžní, jsou vyhodnocované pravidelně a v rámci firmy veřejně. Velmi důležité jsou jasné pravidla hry a spravedlivě vyhodnocení.
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
nie, ale uvažujeme o tom
Kožík Pavol Kožík
predseda dozornej rady
PROXENTA Finance, o.c.p., a.s., Bratislava
áno V oblasti predaja sú herné a súťažné techniky jedným zo základných prostriedkov na motiváciu a zlepšenie výkonu pracovníkov, preto ich samozrejme používame aj my. Pracovníci, ktorých práca baví, podávajú nepomerne lepší výkon. Našim cieľom je implementovať prvok hry aj do ďalších oddelení tak, aby jeho výhody pomáhali aj ostatným zamestnancom.
V oblasti predaja sú herné a súťažné techniky jedným zo základných prostriedkov na motiváciu a zlepšenie výkonu pracovníkov, preto ich samozrejme používame aj my. Pracovníci, ktorých práca baví, podávajú nepomerne lepší výkon. Našim cieľom je implementovať prvok hry aj do ďalších oddelení tak, aby jeho výhody pomáhali aj ostatným zamestnancom.
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
nie
Kubošek Pavol Kubošek
konateľ
Kvant, s.r.o., Bratislava
nie
Múdry Pavol Múdry
predseda správnej rady
IPI Slovensko
neviem, nevyjarujem sa, iné
Lakata Peter Lakata
riaditeľ obchodu a marketingu
ZUNO BANK pre Slovensko a Česko
áno Máme rozbehnutých niekoľko aktivít v tomto smere a to nie len interne ale aj pre našich klientov.
Máme rozbehnutých niekoľko aktivít v tomto smere a to nie len interne ale aj pre našich klientov.
Pažitný Peter Pažitný
CEO
HPI
áno Klienti PLANU MEDIPARTNER, ktory Klient PRO SK administruje v spolupraci s Dovera ZP v regionoch Kosic a Nitry, su odmenovani za starostlivost o svoje zdravie. Ak urobia nieco pre svoje zdravie (schudnu, prestanu fajcit, a pod.), ziskavaju body a tie si mozu vymenit za odmeny, ktore opat podporuju ich zdravie. Tento koncept sa vola "reward based healthcare". Disclaimer: Peter Pazitny je 17 percentnym spoluvlastnikom spolocnosti Klient PRO SK
Klienti PLANU MEDIPARTNER, ktory Klient PRO SK administruje v spolupraci s Dovera ZP v regionoch Kosic a Nitry, su odmenovani za starostlivost o svoje zdravie. Ak urobia nieco pre svoje zdravie (schudnu, prestanu fajcit, a pod.), ziskavaju body a tie si mozu vymenit za odmeny, ktore opat podporuju ich zdravie. Tento koncept sa vola "reward based healthcare". Disclaimer: Peter Pazitny je 17 percentnym spoluvlastnikom spolocnosti Klient PRO SK
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
nie
Strýček Peter Strýček
generálny riaditeľ
Cofely východná Európa
nie
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
nie
Kucer Peter Kucer
generálny riaditeľ
eD´ system Slovakia, s.r.o.
nie
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
nie
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
nie Zatial sa nam dari motivovat kolegov konzervativnejsimi sposobmi a benefitmi a zakaznikov zase kvalitou a kvantitativnymi ukazovatelmi nasej casopisekej ci online "produkcie"
Zatial sa nam dari motivovat kolegov konzervativnejsimi sposobmi a benefitmi a zakaznikov zase kvalitou a kvantitativnymi ukazovatelmi nasej casopisekej ci online "produkcie"
Pala Radovan Pala
partner
TaylorWessing e/n/w/c advokáti s. r. o.
neviem, nevyjarujem sa, iné Právo nás baví a preto riešenie právnych problémov berieme "športovo" ako výzvu a s nadsádzkou ako hru. Hľadanie riešení sa rodí vo výmenách názorov, ktoré podporujú kreativitu a myslenie "out of the box". V tomto zmysle má naša každodenná práca súťažný a herný charakter. Necítime potrebu ísť nad tento rámec.
Právo nás baví a preto riešenie právnych problémov berieme "športovo" ako výzvu a s nadsádzkou ako hru. Hľadanie riešení sa rodí vo výmenách názorov, ktoré podporujú kreativitu a myslenie "out of the box". V tomto zmysle má naša každodenná práca súťažný a herný charakter. Necítime potrebu ísť nad tento rámec.
Dula Radúz Dula
člen predstavenstva
Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky
nie Skôr mám pocit, že časť nových/potenciálnych zamestnancov využíva gamifikáciu hneď pri prejavení záujmu o prácu. Cez nepravdivé, alebo nepresné informácie v životopise, až po neuvedené telefónne číslo, či chýbajúca emailová adresa. Ozajstná hra začína až dňom nástupu do práce. Aj tu sa dá hovoriť o hre, keďže časť zamestnancov napriek všetkým dohodám a prihláseniu do sociálnej poisťovne, jednoducho na prvý pracovný deň nepríde.
Skôr mám pocit, že časť nových/potenciálnych zamestnancov využíva gamifikáciu hneď pri prejavení záujmu o prácu. Cez nepravdivé, alebo nepresné informácie v životopise, až po neuvedené telefónne číslo, či chýbajúca emailová adresa. Ozajstná hra začína až dňom nástupu do práce. Aj tu sa dá hovoriť o hre, keďže časť zamestnancov napriek všetkým dohodám a prihláseniu do sociálnej poisťovne, jednoducho na prvý pracovný deň nepríde.
Strapko Richard Strapko
generálny riaditeľ
Aegon Životná poisťovňa, a.s., Bratislava
áno V našej spoločnosti prebieha viacero súťažných či motivačných programov. Každý kvartál odmeňujeme najlepších zamestnancov, ktorí podávajú nadštandardný pracovný výkon. Na konci roka vyhodnotíme dvoch z nich, ktorí získajú titul „Zamestnanec roka“. V ďalšom motivačnom programe môžu zamestnanci za odmenu nominovať vhodných kandidátov na voľné pracovné pozície. Nezabúdame ani na nováčikov. Pre nich máme pripravený uvítací program a školenie, počas ktorého sa zoznámia s kolegami zo všetkých oddelení a ich prácou.
V našej spoločnosti prebieha viacero súťažných či motivačných programov. Každý kvartál odmeňujeme najlepších zamestnancov, ktorí podávajú nadštandardný pracovný výkon. Na konci roka vyhodnotíme dvoch z nich, ktorí získajú titul „Zamestnanec roka“. V ďalšom motivačnom programe môžu zamestnanci za odmenu nominovať vhodných kandidátov na voľné pracovné pozície. Nezabúdame ani na nováčikov. Pre nich máme pripravený uvítací program a školenie, počas ktorého sa zoznámia s kolegami zo všetkých oddelení a ich prácou.
Varga Róbert Varga
technický riaditeľ
Pantheon Technologies, s.r.o., Bratislava
nie, ale uvažujeme o tom
Kučák Roman Kučák
managing partner
Anodius
áno Gamifikácia je do budúcna skvelý nástroj, najmä s veľkým potenciálom v oblasti IT CRM riešení, na jednoduché a zároveň významné zlepšenie ukazovateľov typu akvizícia, retencia a lojalita zákazníkov, kreativita a produktivita práce. A jej implementáciu vrelo odporúčame.
Gamifikácia je do budúcna skvelý nástroj, najmä s veľkým potenciálom v oblasti IT CRM riešení, na jednoduché a zároveň významné zlepšenie ukazovateľov typu akvizícia, retencia a lojalita zákazníkov, kreativita a produktivita práce. A jej implementáciu vrelo odporúčame.
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
nie
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
nie
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
nie
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
nie V priamom slova zmysle. Berieme našu prácu ako hru so všetkým čo k hre partí a klienti to oceňujú.
V priamom slova zmysle. Berieme našu prácu ako hru so všetkým čo k hre partí a klienti to oceňujú.
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
nie
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
áno Ano, len to nenazyvame gamifikaciu - uz stari tovarysi to poznali, v Amerike pozadoval kazdy rozumny podnikatel-vlastnik aj od svojich rodinnych prislusnikov-potencialnych nastupcov, na Slovensku rozvinul napr. Bata...
Ano, len to nenazyvame gamifikaciu - uz stari tovarysi to poznali, v Amerike pozadoval kazdy rozumny podnikatel-vlastnik aj od svojich rodinnych prislusnikov-potencialnych nastupcov, na Slovensku rozvinul napr. Bata...
Verešvársky Stanislav Verešvársky
výkonný riaditeľ
SWAN, a.s., Bratislava
nie Vo firme využívame skôr interné motivačné súťaže, ktoré sú užšie previazané na konkrétne činnosti a dosahované výsledky. Tieto súťaže sú veľmi obľúbené. Vzhľadom na fakt že priamo podporujú dosahovanie výsledkov, ich súčasťou je orientácia na zákazníka a plnenie jeho požiadaviek, majú aj pozitívny dopad na celkovú atmosféru v spoločnosti. A zamestnancom dávajú príležitosť získať zaujímavé výhry a odmeny, takže o skutočné súťaženie nie je núdza. Herné postupy využívame skôr pri tréningoch v externom prostredí mimo firmu v cvičeniach pre teambuilding, zlepšovanie komunikácie a manažérskych zručností a dosahovanie cieľov.
Vo firme využívame skôr interné motivačné súťaže, ktoré sú užšie previazané na konkrétne činnosti a dosahované výsledky. Tieto súťaže sú veľmi obľúbené. Vzhľadom na fakt že priamo podporujú dosahovanie výsledkov, ich súčasťou je orientácia na zákazníka a plnenie jeho požiadaviek, majú aj pozitívny dopad na celkovú atmosféru v spoločnosti. A zamestnancom dávajú príležitosť získať zaujímavé výhry a odmeny, takže o skutočné súťaženie nie je núdza. Herné postupy využívame skôr pri tréningoch v externom prostredí mimo firmu v cvičeniach pre teambuilding, zlepšovanie komunikácie a manažérskych zručností a dosahovanie cieľov.
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
občas
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
občas
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
nie Nepoužívame a pravdu povediac, nijako sa mi to nepozdáva.
Nepoužívame a pravdu povediac, nijako sa mi to nepozdáva.
Lazarovič Tibor Lazarovič
generálny riaditeľ
BC Torsion, s.r.o.
nie
Jančo Tomáš Jančo
generálny riaditeľ
Pantheon Technologies, s.r.o., Bratislava
áno Myslim si, ze poskytnut zamestnancom isty cas na "zahranie sa" ma dobry vplyv na kreativitu v oblasti, kde posobime - vyskum a vyvoj. Radi by sme ale tento princip ukazali aj v nasom novom produkte, ktory dufajme, ze pride na trh tento rok ..
Myslim si, ze poskytnut zamestnancom isty cas na "zahranie sa" ma dobry vplyv na kreativitu v oblasti, kde posobime - vyskum a vyvoj. Radi by sme ale tento princip ukazali aj v nasom novom produkte, ktory dufajme, ze pride na trh tento rok ..
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ
Groupama Garancia poisťovna, a.s.
nie, ale uvažujeme o tom Aj keď skutočnú gamifikáciu sme v poisťovni zatiaľ nepoužili, krátkodobé súťaže využívame, a to tak na oblasti pracovné, ako aj nepracovné (napríklad súťaž o najlepšiu foto z letnej dovolenky). Idea gamifikácie sa mi ale rozhodne páči. Vďaka za inšpiráciu:-)
Aj keď skutočnú gamifikáciu sme v poisťovni zatiaľ nepoužili, krátkodobé súťaže využívame, a to tak na oblasti pracovné, ako aj nepracovné (napríklad súťaž o najlepšiu foto z letnej dovolenky). Idea gamifikácie sa mi ale rozhodne páči. Vďaka za inšpiráciu:-)
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
nie V našej firme takúto formu nepoužívame. Avšak miesto hry vyžadujeme od každého nášho nového zamestnanca, aby niekoľko dní prešiel skutočnou prácou na základných oddeleniach, aby na vlastnej skúsenosti spoznal typ práce a produkty, ktorú naša spoločnosť poskytuje.
V našej firme takúto formu nepoužívame. Avšak miesto hry vyžadujeme od každého nášho nového zamestnanca, aby niekoľko dní prešiel skutočnou prácou na základných oddeleniach, aby na vlastnej skúsenosti spoznal typ práce a produkty, ktorú naša spoločnosť poskytuje.
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
áno Samozrejme, využívame viaceré súťažné techniky pre zvýšenie angažovanosti zamestnancov, čím sa ich snažíme podnecovať k inovatívnemu prístupu pri riešení pracovných úloh. Počas tréningov a koučingu sú tiež obchodní reprezentanti a referenti predaja vedení k osvojeniu obchodných zručností v rámci hesla "Predaj je hra". Gamifikáciu využívame aj pri hľadaní rekordmanov v rámci core businessu, to znamená súťažíme v rámci našej spoločnosti napríklad o to, kto najviac predá, ktoré stredisko najviac a najkvalitnejšie (bez reklamácii) vyskladní položky na expedíciu apod.
Samozrejme, využívame viaceré súťažné techniky pre zvýšenie angažovanosti zamestnancov, čím sa ich snažíme podnecovať k inovatívnemu prístupu pri riešení pracovných úloh. Počas tréningov a koučingu sú tiež obchodní reprezentanti a referenti predaja vedení k osvojeniu obchodných zručností v rámci hesla "Predaj je hra". Gamifikáciu využívame aj pri hľadaní rekordmanov v rámci core businessu, to znamená súťažíme v rámci našej spoločnosti napríklad o to, kto najviac predá, ktoré stredisko najviac a najkvalitnejšie (bez reklamácii) vyskladní položky na expedíciu apod.
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
nie
Hoschek Zdenko Hoschek
riaditeľ
portál ZlavaDna.sk
nie, ale uvažujeme o tom Gamifikáciu považujeme za skvelý nástroj motivácie zamestnancov. S našim HR oddelením hľadáme optimálny spôsob jej implementácie do praxe. Verím, že sa nám to čoskoro podarí.
Gamifikáciu považujeme za skvelý nástroj motivácie zamestnancov. S našim HR oddelením hľadáme optimálny spôsob jej implementácie do praxe. Verím, že sa nám to čoskoro podarí.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní