Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Bednárová

Klaudia Bednárová
managing director | the Bridge

Otázka Odpoveď Komentár

Myslíte si, že rozvíjajúca sa kultúra start-upov ovplyvňuje aj všeobecne biznisové myslenie a môže byť zdrojom riešení aj pre verejný sektor?

30.11.2015

rozhodne áno

Čo by podľa vás najviac pomohlo vrátiť matky malých detí na pracovný trh?

23.11.2015

iné (popíšte) Jedna vec je možnosť privyrobiť si a mať dostupné predškolské zariadenia. Najmä jasle, keďže štátne škôlky sú oficiálne od troch rokov a súkromne jasle sú tak drahé, že sa žene väčšinou neoplatí ísť do práce. Druhá dôležitá vec je otcovská dovolenka. Muži by mali mať nárok na niekoľko týždňov, otcovskej dovolenky, neprenosnej na ženu. Postupom času by ju využívalo viac a viac mužov. Začali by inak vnímať ženu na materskej, jej potreby a aj jej návrat na pracovný trh. Časom by to malo vplyv i na tvorbu rodinnej a pracovnej politiky. Žena by sa mala možnosť vrátiť do prace skôr s tým, že dieťa zostáva s otcom. Ženy sú v práci veľmi často diskriminované, i keď často len subtílne. Ona raz bude rodiť, pôjde na materskú, ona bude s dieťaťom na penke a pod. Cesta von je skôr o vyvažovaní rodičovských rolí, ako o kvótach na ženy v manažmente. Ďakujem Veronike Pizano a Silvii Seigne za konzultácie a názory. Nech to nie je o matkách bez matiek. :)
Jedna vec je možnosť privyrobiť si a mať dostupné predškolské zariadenia. Najmä jasle, keďže štátne škôlky sú oficiálne od troch rokov a súkromne jasle sú tak drahé, že sa žene väčšinou neoplatí ísť do práce. Druhá dôležitá vec je otcovská dovolenka. Muži by mali mať nárok na niekoľko týždňov, otcovskej dovolenky, neprenosnej na ženu. Postupom času by ju využívalo viac a viac mužov. Začali by inak vnímať ženu na materskej, jej potreby a aj jej návrat na pracovný trh. Časom by to malo vplyv i na tvorbu rodinnej a pracovnej politiky. Žena by sa mala možnosť vrátiť do prace skôr s tým, že dieťa zostáva s otcom. Ženy sú v práci veľmi často diskriminované, i keď často len subtílne. Ona raz bude rodiť, pôjde na materskú, ona bude s dieťaťom na penke a pod. Cesta von je skôr o vyvažovaní rodičovských rolí, ako o kvótach na ženy v manažmente. Ďakujem Veronike Pizano a Silvii Seigne za konzultácie a názory. Nech to nie je o matkách bez matiek. :)

Zlepšuje sa podľa vás fungovanie úradov?

26.10.2015

nezmenilo sa

Považujete sprostredkovateľské platformy typu Uber (taxi) či Airbnb (ubytovanie) za pozitívny príspevok k biznisu a ekonomike?

06.07.2015

rozhodne áno

Veríte, že vláda má záujem o podporu investovania na kapitálových trhoch, keď zároveň odhovára od rizikového investovania v penzijných fondoch?

25.05.2015

skôr nie

Používate vo firme (organizácii) herné a súťažné techniky na motivovanie zamestnancov alebo klientov (gamifikáciu)?

18.05.2015

nie

Ste za zrýchlenie procesu odobratia zbrane osobe so zmeneným zdravotným stavom?

13.04.2015

rozhodne áno

Pomáha vám v biznise oslabujúce sa euro?

07.04.2015

skôr nie

Dôverujete tajným službám natoľko, že by ste akceptovali posilnenie ich pôsobenia vo firemnom prostredí na Slovensku?

23.03.2015

nie Okrem toho, že mať dôveru nie je dôvod, tak nerozumiem prečo by takého čosi principiálne malo byť možné.
Okrem toho, že mať dôveru nie je dôvod, tak nerozumiem prečo by takého čosi principiálne malo byť možné.

Viete, koho budete voliť v najbližších parlamentných voľbách?

19.01.2015

rozhodne nie

Myslíte si, že prenikanie islamu do Európy je hrozbou pre bezpečnosť kontinentu?

12.01.2015

skôr nie Mňa skôr desí, že stále akceptovanejšie a verejnejšie sú postoje typu "cigáni sú príživníci","moslimovia sú teroristi". Sú to konkrétni ľudia, ktorí sú leniví a násilní a tí by mali niesť za to následky. Útok na novinárov je hrozný, odsúdili ho rovnako moslimovia ako kresťania či ateisti. Aj hlasovanie o ľudských právach je hrozné, a argumentácia kresťanstvom v tomto kontexte priam desivá.
Mňa skôr desí, že stále akceptovanejšie a verejnejšie sú postoje typu "cigáni sú príživníci","moslimovia sú teroristi". Sú to konkrétni ľudia, ktorí sú leniví a násilní a tí by mali niesť za to následky. Útok na novinárov je hrozný, odsúdili ho rovnako moslimovia ako kresťania či ateisti. Aj hlasovanie o ľudských právach je hrozné, a argumentácia kresťanstvom v tomto kontexte priam desivá.

Čo vás v minulosti najviac prekvapilo pod vianočným stromčekom?

15.12.2014

áno Každý rok ma niečo prekvapí. Maličkosti, ktoré potešia:)
Každý rok ma niečo prekvapí. Maličkosti, ktoré potešia:)

Darí sa podľa vás napĺňať očakávania, ktoré mali ľudia od Novembra 89?

10.11.2014

skôr áno Avšak oveľa viac by sa naše očakávania napĺňali, keby sme si uvedomili, že dobré veci sa sami od seba nedejú. Treba ich aktívne robiť, trebať prevziať zodpovednosť za veci okolo seba a prestať čakať, že sa jedno ráno zobudíme do výsnívaného sveta dobra, krásy a úspechu.
Avšak oveľa viac by sa naše očakávania napĺňali, keby sme si uvedomili, že dobré veci sa sami od seba nedejú. Treba ich aktívne robiť, trebať prevziať zodpovednosť za veci okolo seba a prestať čakať, že sa jedno ráno zobudíme do výsnívaného sveta dobra, krásy a úspechu.

Prinášajú odbory firmám a inštitúciám niečo pozitívne?

02.09.2014

neviem / nevyjadrujem sa / iné

Je podľa vás spôsob, akým sa na Slovensku prijímajú zákony, prehľadný?

11.08.2014

rozhodne nie Aký návrh zákona do neho vložíte, taký na konci vypadne - škoda len, že to až príliš často nie je o dokonalosti návrhu zákona, ale o ignorovaní pripomienok, proforma diskusiách a osobných záujmoch.
Aký návrh zákona do neho vložíte, taký na konci vypadne - škoda len, že to až príliš často nie je o dokonalosti návrhu zákona, ale o ignorovaní pripomienok, proforma diskusiách a osobných záujmoch.

Sú podľa vás personálne zmeny, ku ktorým došlo vo vláde, dostatočné?

14.07.2014

rozhodne nie