Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

Bednárová

Klaudia Bednárová
managing director | the Bridge

Otázka Odpoveď Komentár

Dôverujete tajným službám natoľko, že by ste akceptovali posilnenie ich pôsobenia vo firemnom prostredí na Slovensku?

23.03.2015

nie Okrem toho, že mať dôveru nie je dôvod, tak nerozumiem prečo by takého čosi principiálne malo byť možné.
Okrem toho, že mať dôveru nie je dôvod, tak nerozumiem prečo by takého čosi principiálne malo byť možné.

Viete, koho budete voliť v najbližších parlamentných voľbách?

19.01.2015

rozhodne nie

Myslíte si, že prenikanie islamu do Európy je hrozbou pre bezpečnosť kontinentu?

12.01.2015

skôr nie Mňa skôr desí, že stále akceptovanejšie a verejnejšie sú postoje typu "cigáni sú príživníci","moslimovia sú teroristi". Sú to konkrétni ľudia, ktorí sú leniví a násilní a tí by mali niesť za to následky. Útok na novinárov je hrozný, odsúdili ho rovnako moslimovia ako kresťania či ateisti. Aj hlasovanie o ľudských právach je hrozné, a argumentácia kresťanstvom v tomto kontexte priam desivá.
Mňa skôr desí, že stále akceptovanejšie a verejnejšie sú postoje typu "cigáni sú príživníci","moslimovia sú teroristi". Sú to konkrétni ľudia, ktorí sú leniví a násilní a tí by mali niesť za to následky. Útok na novinárov je hrozný, odsúdili ho rovnako moslimovia ako kresťania či ateisti. Aj hlasovanie o ľudských právach je hrozné, a argumentácia kresťanstvom v tomto kontexte priam desivá.

Čo vás v minulosti najviac prekvapilo pod vianočným stromčekom?

15.12.2014

áno Každý rok ma niečo prekvapí. Maličkosti, ktoré potešia:)
Každý rok ma niečo prekvapí. Maličkosti, ktoré potešia:)

Darí sa podľa vás napĺňať očakávania, ktoré mali ľudia od Novembra 89?

10.11.2014

skôr áno Avšak oveľa viac by sa naše očakávania napĺňali, keby sme si uvedomili, že dobré veci sa sami od seba nedejú. Treba ich aktívne robiť, trebať prevziať zodpovednosť za veci okolo seba a prestať čakať, že sa jedno ráno zobudíme do výsnívaného sveta dobra, krásy a úspechu.
Avšak oveľa viac by sa naše očakávania napĺňali, keby sme si uvedomili, že dobré veci sa sami od seba nedejú. Treba ich aktívne robiť, trebať prevziať zodpovednosť za veci okolo seba a prestať čakať, že sa jedno ráno zobudíme do výsnívaného sveta dobra, krásy a úspechu.

Prinášajú odbory firmám a inštitúciám niečo pozitívne?

02.09.2014

neviem / nevyjadrujem sa / iné

Je podľa vás spôsob, akým sa na Slovensku prijímajú zákony, prehľadný?

11.08.2014

rozhodne nie Aký návrh zákona do neho vložíte, taký na konci vypadne - škoda len, že to až príliš často nie je o dokonalosti návrhu zákona, ale o ignorovaní pripomienok, proforma diskusiách a osobných záujmoch.
Aký návrh zákona do neho vložíte, taký na konci vypadne - škoda len, že to až príliš často nie je o dokonalosti návrhu zákona, ale o ignorovaní pripomienok, proforma diskusiách a osobných záujmoch.

Sú podľa vás personálne zmeny, ku ktorým došlo vo vláde, dostatočné?

14.07.2014

rozhodne nie

Aké hodnotenie by ste dali balíčku Smeru, ktorý premiér Fico zverejnil na sneme Smeru-SD?

07.07.2014

nedostatočný Zábavný :)
Zábavný :)

Myslíte si, že nový prezident (pochádzajúci z biznis prostredia) pomôže zlepšiť spoločenské a podnikateľské prostredie na Slovensku?

16.06.2014

rozhodne áno

Mal by podľa vás štát naďalej podporovať biznis s obnoviteľnými zdrojmi energie?

02.06.2014

rozhodne áno Ani ich nemusí podporovať, stačí ak ich nechá žiť. Ako by Jan Beránek povedal: "Úplne by stačilo keby štát prestal dotovať fosilné a jadrové elektrárne, preberať riziká a prispôsobovať im infraštruktúru."
Ani ich nemusí podporovať, stačí ak ich nechá žiť. Ako by Jan Beránek povedal: "Úplne by stačilo keby štát prestal dotovať fosilné a jadrové elektrárne, preberať riziká a prispôsobovať im infraštruktúru."

Pôjdete voliť poslancov do Európskeho parlamentu? (Zdôvodnite svoje rozhodnutie.)

19.05.2014

rozhodne áno Vzhľadom na fakt, že naša legislatíva musí byť v súlade s európskou, je veľmi dôležité mať Bruseli či v Štrasburgu kompetentných ľudí.
Vzhľadom na fakt, že naša legislatíva musí byť v súlade s európskou, je veľmi dôležité mať Bruseli či v Štrasburgu kompetentných ľudí.

Podľa čoho ste si vyberali miesto, kde bude vyrábať alebo ponúkať služby vaša firma?

05.05.2014

blízkosť k západným trhom/odbytisku

Ako predovšetkým vnímate členstvo Slovenska v EÚ po desiatich rokoch od vstupu?

28.04.2014

neviem/nevyjadrujem sa/iné Ako malo využitú príležitosť posunúť sa vpred.
Ako malo využitú príležitosť posunúť sa vpred.

Na základe čoho inovujete váš biznis?

21.04.2014

iné Kombinácia. Hovoríme s našimi študentami, klientami, lektormi, sledujeme trendy v zahraničí, konkurenciu a brainstormujeme. Snažíme sa robiť nové veci, pretože vtedy nás pracvoať viac baví a posúva.
Kombinácia. Hovoríme s našimi študentami, klientami, lektormi, sledujeme trendy v zahraničí, konkurenciu a brainstormujeme. Snažíme sa robiť nové veci, pretože vtedy nás pracvoať viac baví a posúva.

Koho by ste na Veľkú noc najradšej vyšibali? A za čo? Príklad: politikov (za zhoršujúce sa podnikateľské prostredie)

14.04.2014

justíciu a súdy