Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Charles Murray: Sociálny štát berie vitalitu

22.05.2010 | Pavel Sibyla

Na konferencii Slovensko v polčase reforiem, ktorú 17. mája zorganizoval TREND spoločne s Cato inštitútom, vystúpil aj známy americký libertarián Charles Murray. Vo svojej prednáške sa posťažoval na súčasnú svetovú politickú scénu, na ktorej chýbajú osobnosti rangu Ronalda Reagana či Margaret Thatcherovej. Hovoril tiež o zmysle života, nenahraditeľnosti tradičnej rodiny a slabinách konceptu sociálneho štátu. „Jeho problém nie je v tom, že miesto riešenia problémov problémy vytvára. Problém je tom, že berie príliš veľa vitality zo života,“ myslí si Ch. Murray.

Stiahnuť flash player Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný
Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.


Dôležité upozornenie: po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.