Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dlhodobý test: Škoda Kodiaq ponúka pohodlie, ale aj kus letargie

02.01.2019, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2019 News and Media Holding

Doobeda jazda po solídne rozblatenom teréne, na obed dlhá cesta s rodinou na dovolenku a večer vymetanie vysokohorských priesmykov. Ak má byť SUV dostatočne všestranné, ako vyplýva z jeho názvu, malo by zvládnuť všetko. A to všetko s prehľadom a bez veľkých kompromisov v každej z oblastí. Teória pekná, poďme ale zistiť, ako to všetko pristane Kodiaqu.

  • Tlačiť
  • 9

Jedna z najdôležitejších noviniek Škody už počas dlhodobého testu a viac než 17-tisíc najazdených kilometrov ukázala takmer všetko. V lete sú to nekonečné mnohohodinové presuny za dovolenkami i výletmi, kde je auto plné kufrov, hračiek a kočíkov. Na jar a jeseň zase dennodenné pracovné jazdy a napokon v zime trochu šmýkania na zasneženom parkovisku alebo výletu do bieleho lesa.

Na pohodu

Kodiaq sa kupuje najmä na pohodu. Málokto bude od neho chcieť výkony na Slovakia Ringu a ak áno, prosím takého majiteľa nech pošle onboard video. Pre ostatných má auto s adaptívnym podvozkom komfortný režim. Kto pozná pohupujúci sa Superb v tomto režime, tak Kodiaq taký nie je. Je citeľne stabilnejší a plavné nerovnosti prechádza s ladnosťou Francúza, ale nehúpe sa zďaleka tak ako jeho starší a nižší brat.

Práve naopak, dokáže tlmiť nerovnosti ako sa patrí a pri ostrejšej jazde sa prispôsobujúce tlmiče trafia akurát do mojej nálady a dokážu auto postrážiť, keď je potrebné. Dokonca som sa pri jazde smerom na južnú stranu Chopku až hore na parkovisku pristihol, že som nechal auto v komfortnom režime a pritom si s radosťou užíval zákruty.

Chcete vedieť, ako Kodiaq zvláda šmyk? Pozrite si fotogalériu

Kde by mohol Kodiaq pridať je tlmenie priečnych, nárazových nerovností. Rolety pred križovatkami alebo nepodarené styky medzi novým asfaltom a betónovým začiatkom bratislavských križovatiek. Vtedy by som si prial trochu „prémiovejšiu“ charakteristiku a lepšie odhlučnenie nárazu.

Škoda Kodiaq - dlhodobý testZdroj: TREND

Na šport

Ak mám ambíciu sa trochu zabaviť v zákrutách, auto prepínam do športového režimu.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy Kodiaq dlhodobo, Škoda, TREND.sk Auto test