Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nová Tesla Roadster má šialené parametre. Toto je 5 dôležitých faktov

20.11.2017, 05:00 | jmr | © 2017 News and Media Holding

Tesla prerazila na začiatku modelom Roadster. Vtedy ani veľmi nevydržal, ani veľmi nešiel, ale bol elektrický a lepší ako čokoľvek, čo v tej dobe existovalo. Teda aspoň na elektrickom poli. Teraz šéf automobilky Elon Musk ukázal novú generáciu, ktorá má však ešte ďaleko od sériovej produkcie. Dostupné fakty však poriadne prekvapujú.

  • Tlačiť
  • 11

1. Stovku má za dve sekundy

Vo všeobecnosti platí, že niektoré výroky môžu byť spočiatku trochu zavádzajúce. E. Musk tvrdí, že na 60 míľach za hodinu, čo je 96 kilometrov za hodinu, bude nový Roadster za 1,9 sekundy.

To by deklasovalo aj také šialene drahé autá ako Bugatti Chiron. Hodnota je skôr z ríše motoriek.

Toto tvrdenie by mohlo byť reálne, ale najväčšiu úlohu pri zrýchlení budú mať pneumatiky. Na jednom z testovacích videí je viditeľná neuveriteľná akcelerácia, ale záber na rýchlomer nie je. E. Musk však na Tweetri oznámil, že 1,9 sekundy je hodnota základnej verzie. Vraj má byť aj o niečo rýchlejšie.

2. Na nabitie prejde takmer tisíc kilometrov

Druhým zásadným faktom pripravovaného modelu je dojazd. Na predstavení zaznel údaj 620 míľ na jedno nabitie. To isté má Tesla aj na svojej stránke.

Na dosiahnutie takého dojazdu má mať Roadster balík batérií s kapacitou 250 kWh. Je otázne, ako dlho sa takýto balík bude reálne nabíjať, keď pri najvýkonnejšej aktuálnej nabíjačke sa 40 kWh z desiatich percent na stovku dostane za dve a pol hodiny.

Tesla Roadster 03Zdroj: Tesla Motors

Pokračovanie článku - stránka 1 z 2
Pokračovanie článku na ďalšej stránke

  • Tlačiť
  • 11

Tagy Tesla Motors