Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

5 najzaujímavejších vylepšení inovovanej Škody Superb

23.05.2019, 17:45 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Škoda predstavila v Bratislave pri prílžitosti Majstrovstiev sveta v hokeji, ktoré sponzoruje, inovovaný model Superb. Získal niekoľko výrazných vylepšení, ktoré zmenili nielen vzhľad, ale prekonfigurovali aj techniku. Vybrali sme 5 najzaujímavejších odlišností od súčasného modelu.

  • Tlačiť
  • 1

Full LED svetlá

Full LED svetlá postupne dostávali všetky modely automobilky a prenikli aj do výbav Fabie. Jediný model, ktorý ostával pozadu bol Superb. Ten ale s faceliftom predieha všetky ostatné modely. Dostal totiž rovno adaptívne LED svetlá. Škoda ich ponúkne prvýkrát a nahradia doterajšiu kombináciu xenónu s denným LED svietením. Tiež budú disponovať dynamickými smerovými svetlami. Svetlá vyzerajú trochu užšie a na ne nadväzuje nová maska chladiča.

Škoda Superb facelift - svetlá majú postupne sa rozsvecujúce smerovkyZdroj: Škoda

Scout model

Taktiež prvýkrát v histórii modelu bude dostupná verzia Superb Scout. Predchádzajúca generácia síce mala Outdoor balík, ale plnohodnotný Scout prichádza až teraz. Bude stáť na 18-palcových diskoch Braga a vďaka balíku pre zlé cesty prinesie 15 milimetrov svetlej výšky naviac. V ponuke bude výlučne ako kombi, ale na výber bude dvojlitrový naftový motor s výkonom 140 kW (190 k) a rovnako veľký benzínový agregát dosahujúci 200 kW (272 k).

Škoda Superb facelift - interiér sa veľmi nemenilZdroj: Škoda

Hybrid

Úplnou novinkou pod kapotou bude verzia hybrid. Bude ju možné nabíjať z elektrickej siete. Základom bude 1,4-litrový motor TSI. O deci väčší a novší agregát nie je s hybridom spojený, lebo vývoj začal ešte pred jeho uvedením. Samotný motor bude mať výkon 115 kW (156 k) a elektromotor ponúkne 85 kW (115 k). Celkový kombinovaný výkon bude 160 kW (218 k). Na jedno nabitie 13 kWh batérie prejde, v cykle WLTP, až 55 kilometrov. Predstavitelia automobilky prehlásili, že hybrid bude len o niečo drahší ako naftová alternatíva. Hybridný Superb bude mať označenie iV.

Škoda Superb facelift - nové predné LED svetlá majú adaptívne funkcieZdroj: Škoda

Adaptívny tempomat s predvídaním

Superb dostal novú generáciu adaptívneho tempomatu. Tá okrem udržiavania rýchlosti na základe rýchlosti predchádzajúceho auta pomocou radaru dokáže spolupracovať aj s navigáciou. Spolu s ňou určí aj správnu rýchlosť na prejazd konkrétnej zákruty a aktuálnu jej prispôsobí.

Škoda Superb facelift - zmenený nárazník predĺžil celé autoZdroj: Škoda

Trailer Assist

Do zoznamu pomocníkov pribudne aj Trailer Assist, ktorý už dlhšie funguje v Passate, či veľkých modeloch ako Crafter. Na displeji sa zobrazí celé auto a je s ním omnoho ľahšie manévrovať. Obraz sa berie zo štyroch kamier, ktoré skladajú 360-stupňový obraz.

Škoda Superb facelift - aj Superb ponúkne bezdrôtové nabíjanieZdroj: Škoda

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Škoda, Škoda Superb