Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

5 dôvodov, prečo na nové Lamborghini treba čakať roky

05.11.2018, 07:50 | Martina Kláseková | © 2018 News and Media Holding

Na Slovensku automobilky vychrlia denne tisíce nových vozidiel a ročne trh zaplavia viac než milión autami. No aj keď majú niektorí Slováci šancu privoňať aj k výrobe luxusnejších vozov, väčšina skladá autá určené pre bežnú klientelu, ktoré sa vyrábajú v prísnom takte, na čas. Na to, ako to vyzerá v závode na výrobu luxusných superrýchlych áut, kde jedno stojí milióny eur, sme sa boli pozrieť. Aj keď žiadny záznam, ani len zvukový, nebol možný, tu je pár postrehov.

  • Tlačiť
  • 1

1. V malom počte

Lamborghini (vyslovuje sa s „g“, povedať „lambordžíni“ je priam urážka) sa vyrába na okraji talianskej Bologne a patrí koncernu Volkswagen. Hoci je tento superrýchly športiak medzi najbohatšími žiadaným artiklom, automobilka ponuku drží nízko. V závode necháva pracovať zhruba dve stovky pracovníkov (pre porovnanie len slovenský PSA ich má cez 2,5-tisíc).

Neprehliadnite

Väčšina výroby je manuálna, na čom si značka zakladá a je na to hrdá. A tak z liniek vylezie denne dohromady 18 áut značky Aventador a Huracán. Na linkách pre nový typ SUV auta Urus je Lambo štedrejšie, denne ich vypustí až dvadsať. Čakacie doby na nového býka (toto zviera má Lamborghini v logu) sa tak počítajú nie na týždne či mesiace, ale na roky. Na nový Urus je momentálne trojročná čakačka.

Múzeum ponúka pohľad na množstvo modelov, sadnúť sa však do nich nedá.Zdroj: Martina Kláseková

2. Ručne, čo sa len dá

Kým prvý dojem na prehliadke vo výrobni Lamborghini neprekvapí, lebo pripomenie akúkoľvek linku zo slovenských automobiliek, rozdiely sa ukážu rýchlo. Celá hala pôsobí ako 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy autá, Lamborghini, výroba, závod