Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Abarth 124 Spider pridáva hlasitosť

12.09.2018, 12:00 | jmr | © 2018 News and Media Holding

Nový modelový rok 2019 prinesie Abarthu 124 Spider hneď niekoľko noviniek. Vizuálne sa však nič meniť nebude. Takže sa nedá hovoriť o úplnom facelifte, skôr o techlifte. Dokonca ani s výkonom automobilka nič nespravila.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Fiat

Kým Mazda sa po tlaku verejnosti rozhodla posilniť MX-5 a pridala jej 19 kW (26 k), tak Fiat so svojou podznačkou Abarth nechal výkon na rovnakej úrovni aj po jemnej modernizácii modelu. To znamená, že sa auto spolieha na rovnakých 125 kW (170 k) pochádzajúcich z 1,4-litrového turbomotora.

Pre modelový rok 2019 však pribudne nový výfukový systém. Bude síce v príplatkovej výbave, ale bude tak povinným ako pekná farba. Výfuk z nehrdzavejúcej ocele dokáže byť kľudný a tichý ak vodič manipuluje s plynovým pedálom jemne, ale pri prudkom zošliapnutí plynového pedálu otvorí ventil a nechá aj zvuku voľný priebeh. O manuálnom prepnutí klapky Abarth nehovorí.

Obnovená verzia tiež ponúkne niekoľko foriem individualizácie naviac. Budú to nové rýchle pásy, ale aj balík doplnkov Veleno, pozostávajúci z nového krytu ťažného oka a mnohých červených doplnkov zvýrazňujúcich, že toto je výkonnejšia verzia ako bežné Fiaty 124 Spider.

Fiat ponúkne obnovený Abarth 124 Spider najskôr v USA.

Abarth 124 Spider - na karosérii sa toho veľa nezmeniloZdroj: Abarth

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Fiat

Diskusia (0 reakcií)