Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

ABT dostalo výkon Volkswagenu Amarok V6 na viac ako 300 koní

26.06.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

ABT je tradičným úpravcom vozidiel z koncernu Volkswagen. Postupne sa prepracúvajú celým portfóliom a zasiahli aj do modelového radu Amaroku. Motor V6 TDI je aktuálne jeden z najvýkonnejších pick-upov štandardne ponúkaných v Európe, ale môže mať ešte viac výkonu.

  • Tlačiť
  • 0

Trojliter sa teda nevyhol úpravám. ABT ho ponúka aj bez akejkoľvek ďalšej personalizácie. Na to mal už dávnejšie iný projekt ďalší úpravca, napríklad Delta 4x4, ktorý zase nedisponoval žiadnou úpravou pohonnej jednotky.

ABT vyšperkovalo trojlitrový šesťvalec, teda skôr upravilo mu riadiacu jednotku, viac toho treba nebolo. Už aj pôvodný výkon je dostatočný a ohromujúci. Má 190 kW (258 k) a krútiaci moment 580 Nm.

Volkswagen Amarok ABT - trojlitrový šesťvalec je dobrý základ úpravZdroj: ABT Sportsline

Úprava riadiacej jednotky dokázala výkon posunúť na 225 kW (306 k) a krútiaci moment skočil na 630 Nm. Oproti štandardnej verzii sa zrýchlenie na stovku skrátilo o 0,2 sekundy. Maximálna rýchlosť primárne úžitkového vozidla je až 210 kilometrov za hodinu.

ABT má však pripravený program aj pre iné verzie trojlitra. Napríklad z verzie dosahujúcej 165 kW (225 k) dokáže vytiahnuť 195 kW (265 k).Pred-faceliftový dvojlitrový biturbo štvorvalec zase posunie z 132 kW (180 k) na 147 kW (200 k).

Európske pick-upy na porovnanie s tými americkými disponujú výrazne menšími rozmermi a tiež nemajú benzínové motory, Európa je v tomto segmente výlučne naftová.

Volkswagen Amarok ABT - malá nálepka označuje zvýšenie výkonu o takmer 50 koníZdroj: ABT Sportsline

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Volkswagen, Volkswagen Amarok

Diskusia (0 reakcií)