Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

AC Schnitzer má program aj pre BMW 3 Touring

06.01.2020, 10:00 | jmr | © 2020 News and Media Holding

AC Schnitzer ku BMW patrí asi tak ako Hamann a ako Brabus ku Mercedesu. Je to jednoducho úpravca, ktorý má primárne zameranie na jedinú automobilovú značku. Postupne sa v jeho portfóliu objavujú všetky modely automobilky.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

BMW, BMW radu 3

Najnovšie sa úpravca zameral na kombi radu 3. Základom úpravy je zmena vzhľadu, aj keď iba mierna. Začína predným nárazníkom, na ktorom sú nové spojlery, pokračuje prahmi a končí spojlerom nad zadným oknom.

Úpravca nezabudol ani na zliatinové disky. Ponúkne priemer 19 a 20 palcov aj s tradičným tvarom, ktorý je pre AC Schnitzer charakteristický. Je to päť zdvojených lúčov s výrazne hranatými tvarmi. Na výber budú ešte logá úpravcu, či niekoľko prvkov interiéru. Hliníkové pedále budú iné ako sú priamo od BMW.

Nie je to však len o úprave vizáže. Nový podvozok posunie kombi o 25 milimetrov bližšie k zemi. Nižšie posúva obe nápravy. Ďalšou možnosťou zmeny je použitie iného výfukového systému so štyrmi koncovkami.

BMW radu 3 AC Schnitzer - tvary trochu zmenili aj nové prahyZdroj: AC Schnitzer

A aj napriek štyrom koncovkám môže byť kreácia od AC Schnitzeru vybavená štvorvalcom. Prvým motorom s úpravou však bude radový šesťvalec spaľujúci naftu. Verzia 330dT má štandardne výkon 195 kW (265 k) a krútiaci moment 580 Nm.

Zásah do riadiaceho systému od úpravcu posunul hodnoty na 232 kW (315 k) a 660 Nm. Toto však nebude jediným vylepšením. AC Schnitzer pracuje aj na úpravách verzii 320i, 330i, ale aj M340i.

BMW radu 3 AC Schnitzer - výkon 330d narástol na 232 kWZdroj: AC Schnitzer

  • Tlačiť
  • 0

Tagy BMW, BMW radu 3

Diskusia (0 reakcií)