Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Aj rally je šport, čo dokazuje Toyota Hilux od TRD

03.01.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Toyota má v portfóliu sekciu TRD, čo značí skratku ku názvu Toyota Racing Development. Táto upravuje rôzne modely v športovom duchu. Nejedná sa len o kupé. V portfóliu sú aj pick-upy a terénne vozidlá. Zásahu sa nevyhol ani Hilux.

  • Tlačiť
  • 0

Na japonskom trhu bude v ponuke Hilux Black Rally Edition. Bude to len domáca záležitosť, ale niektoré detaily sú naozaj zaujímavé. Od štandardného Hiluxu bude ten od TRD odlíšený aj zliatinovými diskami s výrazným dizajnom.

Za zadnými kolesami pribudli naozaj výrazné zásterky s veľkým logom. O nič menej do očí nebijú ani rozšírenia blatníkov s viditeľnými skrutkami. Pri nastupovaní zase pomôžu našľapávacie schodíky. Dozadu TRD pripravilo rám nad ložnú plochu a dopredu zase inú masku chladiča.

Toyota Hilux Black Rally - inšpirácia je jasnáZdroj: Toyota

Auto má zospodu ochranu motora, čo vidno už na fotkách, lebo TRD zvolilo červenú farbu tohto komponentu. Japonský model má však jedno špecifikum, ktoré v Európe nikde nie je. A nie je to volant na opačnej strane. Je ním malé spätné zrkadlo v prednej časti kapoty.

Na Slovensku je Hilux dostupný s jediným motorom. Je to štvorvalec s objemom 2,4 litra a výkonom 110 kW (150 k). Je kombinovateľný buď so šesťstupňovým manuálom, alebo s automatom s rovnakým počtom prevodových stupňov.

Toyota Hilux Black Rally - zozadu vidno najmä zásterkyZdroj: Toyota

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Toyota, Toyota Hilux

Diskusia (0 reakcií)