Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Alfa Romeo Stelvio si zbiera trofeje z okruhov

23.05.2019, 10:30 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Rekordy z rôznych okruhov sú pozitívnym marketingovým nástrojom. Aj preto Renault s Megane RS znova prevzal titul najrýchlejšieho sériového vozidla s pohonom prednej nápravy na Nürburgringu. To je rovnaký dôvod aký hnal tím zodpovedný za vývoj Kodiaqu RS. Lenže existujú aj iné okruhy.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Alfa Romeo

Alfa Romeo so Stelviom zvolila trochu iný prístup. Nemecký okruh nechala na pokoji a sústredila sa na iné. Je jasné, že držanie rekordu ničomu extrémne nepomáha, ale tento fakt sa dá ľahko využiť v prospech automobilky a modelu samotného.

Stelvio sa stalo najrýchlejším SUV na troch okruhoch vo Veľkej Británii. Na prvé priečky segmentu sa zapísalo na Silverstone, v Donington Parku a na Brands Hatch. Na získanie titulov použil šofér David Brise najvýkonnejšiu verziu Quadrifoglio.

Okruh Brands Hatch zvládol David so Stelviom za 55,9 sekundy. Donington Park mu trval 1 minútu a 21,1 sekundy a Silverstone dala najvýkonnejšia verzia Alfy Romeo Stelvio za 2 minúty a 31,6 sekundy.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio - dosiahnuté časy podporuje výkonný motor V6Zdroj: Alfa Romeo

Pohon najvýkonnejšieho Stelvia zabezpečuje 2,9-litrový šesťvalec s prepĺňaním a výkonom 375 kW (510 k). Stokilometrovú rýchlosť zvládne za 3,8 sekundy. Motor dosahuje výkon 175 koní na liter. A na zníženie hmotnosti prichádza s kľukovým hriadeľom z uhlíkových vlákien.

David Brise povedal: "Prvenstvo na trati je vzrušujúca situácia, ale Stelvio Quadrifoglio som si užil ešte viac. Výkon tohto rodinného SUV je dychberúci, ovládanie je sebavedomé a aj na trati je auto ako doma. Má všetky aspekty, aby som mohol dosiahnuť najlepšie možné časy a vytvoril rekordy na troch okruhoch."

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio - medzi okruhmi nie je NurburgringZdroj: Alfa Romeo

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Alfa Romeo

Diskusia (0 reakcií)