Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Aston Martin sa na leto pripravil modelom DBS Superleggera Volante

02.05.2019, 17:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Aston Martin predstavil novú verziu svojho modelu DBS. Po kupé nasleduje kabriolet Volante s doplňujúcim názvom Supereleggera. Stane sa vlajkovou loďou značky, teda medzi otvorenými verziami jej modelov.

  • Tlačiť
  • 0

Aj napriek otváracej streche si má DBS zachovať všetky atribúty, ktoré robia z kupé vynikajúce auto. Ostáva teda výkon, dynamika, ale aj tvarová dravosť modelu. Dizajnovú dravosť preberá kabrio z kupé úplne bez akéhokoľvek zaváhania.

Oproti iným DBS Volante má Superleggera nový predný spojler a veľkú masku chladiča. Obe pomáhajú viesť vzduch pod autom a vytvárať tak prítlak. Oproti kupé stratil kabriolet ekvivalent iba troch kilogramov prítlaku pri maximálnej rýchlosti.

Vzadu je kvôli prítlaku veľký difúzor. A tiež, vo vrchnej časti sa skrýva strecha, keď je zložená. Asi práve šialené prejazdy nebudú aj tak na programe, skôr bude aj táto verzia o užívaní si niečoho iného ako bodov preťaženia. A to aj napriek faktu, že toho schopná je.

Aston Martin DBS Superleggera Volante - odstránením strechy neubudla eleganciaZdroj: Aston Martin

Pod kapotou bude motor V12, ako sa od vrcholného modelu automobilky dá očakávať. Produkuje, s dvojitým prepĺňaním, 533 kW (725 k) a krútiaci moment 900 Nm. Motor je spojený s automatickou prevodovkou s ôsmimi stupňami, ktorú dodáva ZF.

Výkon je dostatočný na to, aby vystrelil kabriolet na stovku za 3,6 sekundy. To je hendikep len 0,2 sekundy oproti kupé. Maximum sa dostalo na 340 kilometrov za hodinu.

Aston Martin DBS Superleggera Volante - interiér sa mení len v detailochZdroj: Aston Martin

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Aston Martin

Diskusia (0 reakcií)