Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Astronauti majú špeciálnu sériu Range Roveru, nekúpi ju nikto iný

17.05.2019, 15:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Automobilka Range Rover pripravila špeciálnu sériu svojej vlajkovej lode pre vesmírnych cestovateľov. Každý, kto sa zapojil do vesmírneho programu Virgin Galactic má šancu kúpiť si špeciálnu verziu modelu.

  • Tlačiť
  • 0

Podmienkou je však zaplatenie sedadla vo vesmírnej lodi v hodnote 250-tisíc amerických dolárov. To však znamená výrobu obmedzenej série 700 kusov vozidla. Nebude teda obmedzená len počtom kusov, ale zároveň bude obmedzená aj potenciálnou klientelou.

Range Rover Astronaut Edition má kúsky z minuloročného vesmírneho plavidla Virgin Atlantic. Kúsky sú dva krúžky na stredovej konzole, kde je držiak na nápoje. Land Rover tvrdí, že keď sa vesmírny cestovateľ vráti, môže vybrať túto časť interiéru a nahradiť ju dreveným prvkom z vlastnej vesmírnej lode.

Range Rover Astronaut Edition - vesmírna loď je aj na opierkach hlavyZdroj: Land Rover

Okrem tohto detailu bude sériu pripomínať ešte niekoľko prvkov. DNA letu má pripomínať aj niekoľko štítkov a emblémov v tvare vesmírnych lodí. Na niekoľkých miestach bude aj tvar súhvezdia. Aj svetlo pod dvere bude žiariť v tvare vesmírnej lode.

Aby sa Range Rover nestratil ani s Astronaut Edition má pod kapotou prepĺňaný osemvalec z verzie P525. Ale môže byť nahradený hybridnou alternatívou označenou ako P400e. Hybrid dosahuje výkon 294 kW (400 k) a benzínový osemvalec disponuje výkonom 386 kW (525 k).

Cenu automobilka nezverejnila. Ale pre tých, čo boli ochotní za výlet zaplatiť štvrť milióna dolárov asi nebude problémom.

Range Rover Astronaut Edition - logo vesmírnej lode sa opakuje na viacerých miestachZdroj: Land Rover

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Land Rover, Range Rover

Diskusia (0 reakcií)