Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Audi bude TT Quantum Grey predávať len online

03.06.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Audi predstavilo novú špeciálnu sériu modelu TT. Quantum Grey Edition vychádza zo slabších verzií modelu. Ale to nie je najväčšie špecifikum modelu. Okrem farby ním bude ponuka. Kúpiť ho bude možné len cez internet.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Audi, Audi TT

Audi TT Quantum Grey Edition sa tak stane prvým vozidlom so štyrmi krúžkami na maske chladiča, ktorý bude dostupný výlučne cez internet. Základom pre túto verziu bolo Quattro s označením 45 TFSI s automatickou prevodovkou S-Tronic.

Označenie motora nehovorí nič o objeme, ani o výkone. Pod prednou kapotou je dvojlitrový štvorvalec s výkonom 180 kW (245 k). Prevodovka má sedem stupňov a automatické radenie. Výkon posiela na všetky štyri kolesá cez systém Quattro.

Od ostatných sa Quantum Grey bude odlišovať farbou karosérie, ktorej odtieň je priamo v označení špeciálnej série. Na niektorých miestach je lak matný. Vnútro bude mať kontrastné prešívanie čalúnenia červenou niťou. V základe má mať aj inak príplatkovú výbavu, ktorú ale výrobca nešpecifikuje.

Audi TT Quantum Grey Edition - interiér je prešívaný červenou niťouZdroj: Audi

Je však jasné, že cenový rozdiel oproti základnej verzii, z ktorej bola špeciálna séria vytvorená, je 18 455 eur. Automobilka vyrobí 99 kusov tejto série. Prvé objednávky bude možné uzavrieť na nemeckom portáli automobilky. Nemeckí zákazníci si potom môžu vybrať ku ktorému dílerovi im auto dodajú.

Edícia bude zaujímavá aj z pohľadu budúcnosti, keďže automobilka naznačuje, že práve TT ostane bez priameho nástupcu. Ak bude niečo podobné aj v budúcnosti, tak to bude hybrid, alebo elektromobil.

Audi TT Quantum Grey Edition - vznikne 99 kusovZdroj: Audi

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Audi, Audi TT

Diskusia (0 reakcií)