Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Audi má najrýchlejšie SUV na Nürburgringu, je ním RS Q8

28.11.2019, 16:30 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Audi spravilo to, čo ani nutné nebolo. Pustilo svoj model RS Q8 na známy okruh v Nemecku a rozdrvilo všetku SUV konkurenciu. Automobilka tak porazila Alfu Romeo so Stelviom Quadrifoglio, ktorého čas skrátilo o 9 sekúnd.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Audi, Audi Q8

Nový držiteľ rekordu teda zvládol trať s časom 7:42,253. Na to mu stačilo vziať si motor z modelov RS6 a RS7. To znamená, že pod kapotou je agregát s ôsmimi valcami, dvomi turbami, štyrmi litrami objemu a výkonom 442 kW (600 k).

Motor využíva mild-hybridný systém a celkové maximum krútiaceho momentu je 800 Nm. Základný parameter, zrýchlenie na stovku, je 3,8 sekundy, čo je len o 0,2 sekundy viac ako má Lamborghini Urus. Na dvojstovke je RS Q8 za 12,9 sekundy, čo je zase o 0,8 sekundy viac. A je to o zároveň o 3,2 sekundy lepšia hodnota ako má základný Volkswagen up! na stovku.

Maximálnu rýchlosť Audi stanovilo presne na rovnakú medzu ako Lamborghini s Urusom. Koniec-koncov niektoré riešenia majú podobné. Obe autá majú obmedzovač nastavený na 305 kilometrov za hodinu.

Audi RS Q8 - interiér sa veľmi nezmenilZdroj: Audi

Aj keď sa RS Q8 stále radí medzi SUV, tak po znížení a s obrovskými diskami skôr patrí medzi megalomanské hohatche. V základnej výbave má 22-palcové disky, ale na všetkých oficiálnych fotkách má 23 palcov každý disk.

Obrovské auto potrebuje aj adekvátnu brzdnú silu. K tomu slúžia príplatkové keramické brzdy s kotúčmi s priemerom 440 milimetrov vpredu a 370 milimetrov vzadu. Aj RS Q8 má zlepšené manévrovanie pomocou natáčania zadnej nápravy.

Základná cena RS Q8 v Nemecku bude 127-tisíc eur.

Audi RS Q8 - na volante je malý znak RSZdroj: Audi

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Audi, Audi Q8

Diskusia (0 reakcií)