Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Audi má rekord medzi SUV

13.11.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Audi sa rozbehlo so svojim športovým modelom RS Q8 a predviedlo to na tom mieste, ktoré pôsobí ako porovnávací atribút rýchlosti. Audi s týmto modelom drží rekord medzi SUV, ktoré prešli Nürburgring s najkratším časom.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Audi, Audi Q8

Do momentu ako sa Audi podarilo prevziať prvenstvo bol na tróne Mercedes-AMG GLC63 S. RSS Q8 dosiahlo čas 7 minút 42 sekúnd a 25 stotín, čo predstavuje zlepšenie oproti Mercedesu o 7,1 sekundy. Len pre porovnanie, Škoda Kodiaq RS drží rekord medzi naftovými SUV so siedmimi miestami a ten je 9 minút a 29,84 sekundy.

Pohonnú jednotku má RS Q8 priamo z rýchleho kombi RS6. Vzduchový podvozok zase prevezme zo slabšieho SQ8. Ku dosahovaniu vysokých výkonov pomáhajú aj pneumatiky Pirelli P Zero natiahnuté na diskoch s priemerom 23 palcov, zadný diferenciál so smerovaním krútiaceho momentu a tiež pohon všetkých kolies.

Reálne Audi ešte model nepredstavilo, aj na okruhu jazdila maskovaná verzia. Odhalenie je naplánované do Los Angeles v druhej polovici tohto mesiaca. Ale už pod kamuflážou je jasné, že RS Q8 pridá ešte viac agresie do tvarov, pribudne masívny zadný difúzor a menšími zmenami prejde aj predná maska. Niektoré diely budú priamo z karbónu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Audi, Audi Q8

Diskusia (0 reakcií)