Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Audi má štyri nové plug-in hybridy

07.03.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Audi pridáva do ponuky modelov Q5, A6, A7 a A8 novú alternatívu pohonu. Ku štandardným naftovým a benzínovým motorom pribúda nová možnosť využiť nabíjanie z elektrickej siete a spaľovací motor zároveň.

  • Tlačiť
  • 0

Automobilka pre spomenuté modely ponúkne hybridné pohonné ústrojenstvo. Nové verzie budú skryté za označením TFSI e, čo znamená, že elektromotor spolupracuje s benzínovým prepĺňaným agregátom. Písmeno E v názve má auto odlíšiť od vozidiel na elektrickú energiu, ktoré budú mať celý nápis e-tron.

Každý z modelov ponúkne batérie s kapacitou až 14,1 kWh, ktoré zabezpečia na jedno nabitie dojazd až 40 kilometrov. Dojazd je meraný v cykle WLTP. Batérie našli miesto v podlahe batožinového priestoru a motor je integrovaný do prevodovky.

Nabíjanie má na starosti 7,2 kW nabíjačka, ktorá je priamo zabudovaná v aute. Plné nabitie je tak možné v priebehu dvoch hodín. Pomocou aplikácie MyAudi je možné sledovať stav nabitia a iné parametre aj na diaľku.

Audi Plug-in hybrid - nabitie za 2 hodinyZdroj: Audi

Pre modely A6, A7 a Q5 bude výber zložitejší, ponuka prinesie verzie Comfort a Performance. Tie sa budú líšiť najmä vzhľadom, Performance budú mať štandardne balík doplnkov S-line, trochu tuhšie naladenie podvozka, či športovejšie detaily v interiéri. Model A8, naproti tomu, ako jediný zo štyroch nových plug-in hybridov, ponúkne pohon všetkých kolies.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Audi, Audi A6, Audi A7, Audi Q5

Diskusia (0 reakcií)