Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Audi predviedlo najvýkonnejšiu verziu Q8, je ňou SQ8

24.06.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

SUV od Audi s najvyšším číslom, Q8 je štýlovou alternatívou v ponuke. Aktuálne sa ku doteraz dostupným motorom pridáva jeden. Ten bude na vrchole potravinového reťazca. Audi ukázalo verziu označenú SQ7.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy

Audi, Audi Q8

Je jasné odkiaľ automobilka motor má. Veď bol najskôr v SQ7. Aby to nebolo len o motore, tak auto zmenia 22-palcové zliatinové disky kolies, či exkluzívne pre verziu S prichystané štyri koncovky výfuku. Trochu iný tvar majú aj otvory na prívod vzduchu k motoru.

Najdôležitejšou vecou však stále zostáva to, čo  je pod prednou kapotou. Tam si miesto našiel štvorlitrový naftový osemvalec s dvojitým prepĺňaním. Dosahuje výkon 320 kW (435 k) a krútiaci moment až 900 Nm. Krútiaci moment je dostupný od 1 000 otáčok za minútu.

Motor spolupracuje s automatickou osemstupňovou prevodovkou a výkon posiela na všetky štyri kolesá. Až do 20 kilometrov za hodinu funguje v aute mild-hybrid. Má 48-voltový Li-Ion balík batérií a okrem pohonu auta má ešte jednu funkciu.

Audi SQ8 - bude mať 4 koncovky výfukuZdroj: Audi

Energia z hybridného systému poháňa elektronický kompresor asistujúci turbám pri zrýchľovaní z nízkych otáčok. Výsledkom snaženia je, že stále obrovské SUV zvládne rozbeh na stovku v priebehu 4,8 sekundy. O maxime nie je nutné baviť sa, pretože stále funguje obligátne obmedzenie na známy limit.

Automobilka pre SQ8 ponúkne aj keramické brzdy, ktoré sa môžu hodiť pri krotení výkonu. V ponuke showroomov bude SQ8 už koncom tohto roka. Cenou by sa verzia bez doplnkovej výbavy mala dostať pod 100-tisíc eur.

Audi SQ8 - má mild-hybridný systémZdroj: Audi

  • Tlačiť
  • 8

Tagy Audi, Audi Q8