Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Audi Q7 má omladený vzhľad, ale hlavne nový interiér

28.06.2019, 14:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Odpredstavenia druhej generácie veľkého SUV prešlo už pár rokov. Minulá generácia si odslúžila, na osobné auto, dlhý čas, 10 rokov. Súčasná prichádza s inováciou v strede životného cyklu už po 4 rokoch. Prináša zmeny, ktoré sú výraznejšie vnútri.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy

Audi

Audi Q7 po facelifte dostane novú a ešte výraznejšiu masku chladiča. Sigleframe sa posúva do nových veľkostí. Tiež prezentuje nový tvar s väčšími vytiahnutými zvislými rebrami. Predné svetlá môžu mať maticové LED svetlá, ale nie bežné, HD. Zozadu sa auto zmenilo naozaj len minimálne.

Jediné, čo sa v zadnej časti zmenilo je rozloženie prvkov vo svetlách. Exteriérové zmeny nie sú nijako dramatické. Omnoho väčšia transformácia sa udiala v interiéri. Ten kráča v šľapajách imidžovejšie zameraného modelu Q8.

Použitie displejov je naozaj výrazné. Dotykové displeje nahradili takmer všetky fyzické tlačidlá, tradičných ostalo naozaj len pár. Tabletový displej v strede je preč, oba pod sebou sú zakomponované do stredovej konzoly a spodnou časťou je možné ovládať kúrenie a klimatizáciu.

Audi Q7 - zadná časť je takmer rovnakáZdroj: Audi

Audi oznámilo, že vďaka novému tvaru prístrojovej dosky pribudlo vnútri niekoľko milimetrov priestoru naviac. Informačno-zábavný systém MMI sa dokáže spojiť aj s Amazon Alexa a kombinovanie s telefónmi je už samozrejmosťou.

V Európe budú v ponuke dva naftové motory a jeden benzínový. Každý z nich bude obsahovať 48-voltový hybridný systém. Ten zabezpečí nižšiu spotrebu a hlavne nižšie emisie. Neskôr sa do ponuky pripojí plug-in hybrid a ani SQ7 z ponuky nevypadne.

Audi Q7 - interiér je výrazne zmenenýZdroj: Audi

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Audi