Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Audi R8 LMX svieti na cestu laserovými svetlami

13.05.2014, 05:40 | jmr | © 2014 News and Media Holding

BMW prezentovalo laserové svetlá na šetrnom modeli i8 už dávno. A stále chodilo okolo horúcej kaše, lebo realita neprichádzala. Otáľanie však prinieslo jeden neželaný efekt. Dalo priestor ostatným výrobcom, aby sa pokúsili získať prvenstvo.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Audi

Automobilka so štyrmi kruhmi sa chopila príležitosti a s modelom R8 LMX sa stala prvou, ktorá ponúkne sériové laserové svetlá. Tie však nie sú jediným zlepšením na aute, ktoré veľa ľudí považuje za ľudovejšie Lamborghini.

Nech sú vylepšenia akokoľvek zaujímavé, najdôležitejšou novinkou a tým, prečo bude LMX vyhľadávané sú práve svetlá. Laser sa zapína pri 60 km/h a zlepšuje viditeľnosť priestorov pred autom a samozrejme aj bezpečnosť.

Teplota svetelného lúča dosahuje 5500 Kelvinov a, aby svetlá nevadili ani vodičom idúcim oproti, využívajú kamerový systém na prispôsobenie a nastavenie. V podstate vyníma zo svetelného poľa tých, ktorí by s ním mohli mať problém.

Okrem samotných svetiel prišlo Audi s farbou Ara Blue doplnenou o karbónové prvky a obrovské krídlo vzadu. Tmavé čierne koncovky výfuku a tmavé kolesá ladia so zvyškom. Na zastavenie LMX využíva keramické brzdy.

Audi R8 LMX - laserové svetlá podporujú bezpečnosťZdroj: Audi

Jedna zmena sa stala aj pod kapotou. Agregát V10 s objemom 5,2 litra získal potenciál naviac. Ponúka 419 kW (570 k) a 540 Nm. S ním, sedemstupňovou automatickou prevodovkou, a aj s pohonom quattro zvládne R8 LMX nabrať rýchlosť sto kilometrov za hodinu v priebehu 3,4 sekundy a pokračuje až k 320 km/h.

Audi R8 LMX sa už teraz dá objednať a jeho cena v Nemecku začína na 210 tisícoch eur. Jediným problémom však bude obmedzená séria. Vyrobí sa iba 99 kusov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Audi

Diskusia (0 reakcií)