Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Audi RS6 má 600 koní a stovku dá za 3,6 sekundy

21.08.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Audi A6 najnovšej generácie postupne odhaľuje ďalšie verzie. Kým S6 bola prekvapením, lebo má výkonný naftový motor, RS6 palivom neprekvapí. Kombi RS6 bude mať naďalej benzínový agregát s vysokým výkonom.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Audi, Audi A6

Od bežných verzií sa líši naozaj výraznými nárazníkmi a značným rozšírením blatníkov. Zadný nárazník má výraznú lomenú líniu, ktorá je inej farby ako celá karoséria. Najlepšie na celom balíku je, že výkonné kombi si zachováva svoju praktickosť a ponúka stále 565 litrov batožinového priestoru pri piatich sedadlách a až 1 680 litrov po sklopení druhého radu.

Vzduchový podvozok RS6 je nastavený tak, že je o 20 milimetrov nižšie položený, v štandardnom režime, ako pri bežnom modeli A6. Nad 120 kilometrov za hodinu klesne ešte o 10 milimetrov. V meste je však možné ho zvýšiť na úroveň pôvodných A6.

Pohon zabezpečuje štvorlitrový motor V8 s dvomi turbami a hybridnou pomocou. Celkový výkon dosahuje 442 kW (600 k) a krútiaci moment je tiež pekne okrúhlych 800 Nm. Je spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies Quattro.

Audi RS6 Avant - v zadnej časti je na nárazníku lomená líniaZdroj: Audi

S takýmto arzenálom dokáže RS6 zvládnuť šprint z nuly na stovku za 3,6 sekundy. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 kilometrov za hodinu. V prípade príplatku za balík Dynamic je maximum posunuté na 280 kilometrov za hodinu a balík Dynamic Plus dostane hodnotu až na 305 kilometrov za hodinu. Každý z balíkov tiež pridáva mechanický centrálny diferenciál, ktorý dokáže až 85 percent výkonu nasmerovať na zadné kolesá.

V Európe sa nová generácia RS6 Avant začne predávať v prvom štvrťroku 2020.

Audi RS6 Avant - stvárnenie interiéru neprekvapíZdroj: Audi

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Audi, Audi A6

Diskusia (0 reakcií)