Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Audi S6 dostalo od ABT zvýšenie výkonu

15.11.2019, 11:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Audi S6 je trochu kontroverzným činom automobilky. Je naftové, čo po zástupe benzínových verzií trochu nahnevalo niektorých fanúšikov. Reálne však zmysel dáva a vďaka nemu ešte viac vynikne výkonnejší model RS6.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Audi, Audi A6

Minulá generácia S6 mala štvorlitrový osemvalec s prepĺňaním spaľujúci benzín. Teraz má trojliter V6, ktorý spaľuje naftu. Už základný výkon je, najmä vďaka elektrickému kompresoru využívajúcemu 48V sústavu, až 257 kW (349 k) a krútiaci moment dosahuje hodnotu 700 Nm medzi 2 500 a 3 100 otáčkami.

ABT je však známe tým, že vie o kúsok prekonať fabrické hodnoty motorov. Preto trojliter TDI po zásahu dosahuje naozaj vyšší výkon. Nakoniec skončilo Audi S6 s výkonom 280 kW (381 k) a krútiacim momentom 760 Nm.

ABT Audi S6 TDI - čierna kombi sedíZdroj: ABT Sportsline

Avšak ABT pripravilo aj niekoľko prvkov na odlíšenie exteriéru. V ponuke je niekoľko druhov zliatinových diskov ako aj kompletné zatemnenie všetkých častí, či skôr ich lakovanie čiernou farbou. S čiernym lakom to vyzerá až hrozivo.

S karosériou kombi dokáže upravený motor vybehnúť na stovku za 4,9 sekundy. O niečo ľahší sedan ešte desatinku z času dá dole. Štandardne bude aj tu maximálna rýchlosť obmedzená na 250 kilometrov za hodinu, ale aj s tým ABT dokáže pohnúť.

ABT určite ponúkne balík aj pre najvýkonnejší model RS6 a tiež pre RS7.

ABT Audi S6 TDI - kombi je na stovke do 5 sekúndZdroj: ABT Sportsline

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Audi, Audi A6

Diskusia (0 reakcií)