Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Audi spravilo crossover aj z najmenšieho modelu A1, volá sa Citycarver

30.07.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Audi ponúka stále viac a viac modelov zo sekcie crossoverov. Nedávno model Q3 doplnila verzia Sportback a teraz prichádza úplne nová alternatíva ku klasickému hatchbacku A1. Bude sa volať Citycarver a terénnu vizáž mu nemožno uprieť.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Audi

Oproti štandardnému hatchbacku figurujúcemu medzi malými autami je naviac možné vidieť plastové lemovanie kompletného spodku auta a aj blatníkov. To môže byť, samozrejme, nalakované, nemusí to byť výlučne holý matný plast.

Základné verzie budú mať zliatinové disky s priemerom 16 palcov, ale v ponuke budú aj kúsky s 18 palcami. Už samotné disky a obuté pneumatiky pridávajú svetlú výšku, ale o tú sa stará aj iný podvozok. Celkový nárast predstavuje 35 milimetrov.

Okrem plastov má Citycarver inú masku chladiča, aby sa dal ľahšie odlíšiť. Maska má pripomínať reálne crossovery s označením písmenom Q. Audi má pre odolne vyzerajúci model A1 pripravených 9 odtieňov laku s dvomi kontrastnými odtieňmi strechy.

Audi A1 Citycarver - tvári sa ako malé QZdroj: Audi

Interiér malého auta sa veľmi odlišovať nebude. Iné povrchy budú mať okolia výduchov klimatizácie, stredová konzola a výplne dverí. Nové prvky môžu byť zelenožlté, s medeným odtieňom, či sivé. V ponuke bude niekoľko  stupňov výbavy, medzi ktorými je aj stupeň označený ako S-line so športovejším výzorom. Športový výzor pre auto, ktoré má vyzerať terénnejšie znie zvláštne.

Očakáva sa, že Audi pre malý hatchback so štýlom crossoveru ponúkne tie isté motory ako pre bežný hatchback. Nie je jasné, či pod kapotou bude aj úplný základ s výkonom 75 kW (102 k), ale určite pod ňou bude 1,5-litrové TSI s výkonom 110 kW (150 k) a tiež dvojliter dosahujúci 147 kW (200 k).

Audi A1 Citycarver - interiér môže mať oranžové prvkyZdroj: Audi

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Audi

Diskusia (0 reakcií)