Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Audi ukázalo lacnejší e-tron 50 quattro

07.08.2019 | jmr

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

08.08.2019 | Jaro Polakovič

Dojazd, ktory deklaruju vyrobcovia je diskutabilny. Hovori sa, ze realny dojazd je o 30-40% nizsi, nakolko ma na to vplyv napr. zapnuta klima, vyhrievsnie sedadiel, odpor vzduchu, teplo, chlad atd. Bateriu nivoci chlad, teplo, ale aj pocet cyklov nabinania. Zivot baterie je cca 6-8 rokov. Vymena baterie stoji cca stvrtinu z ceny vozidla. Z tohto titulu nepredpokladam, ze ludia zacnu hufne nakupovat elektromobily.

08.08.2019 | MG151

Ja nehovorím, ja elektromobil používam. A na mojom je dojazd v zime nižší len o 20 % (kúrenie a pod.), t.j. cca 120 km a v lete sa dokonca pri jazde cez víkend dostanem cez vypočítanú hodnotu ( na VW e-Up deklarovaných 156 km , dojazd pri jazde v meste v lete bez klímy cez víkend aj 170). VW dáva na baterky záruku 8 rokov pri správnom nabíjaní, čo znamená, že za tú dobu nepoklesne kapacita batérie pod 70% jej kapacity za nova. neviem ako by som prípadne dokazoval správne nabíjanie, robím všetko pre to, aby to nemuselo nastať. keďže mám rodinný dom, nie je to veľký problém.