Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Audi znova rozširuje počet výkonných RS modelom RS Q3

05.10.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Audi postupne dáva model RS do každého modelu. Zatiaľ je potvrdené, že tejto verzie sa nedočká len malé A1. Ani Q2 takúto príchuť mať nebude, ale Q3 ju dostane ako v klasickej SUV verzii, tak vo verzii Sportback.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Audi, Audi Q3

Na pohon bude slúžiť ten istý motor, ktorý poháňa vrcholné TT-čko. Je ním radový päťvalcový benzínový motor s objemom 2,5 litra. Ten produkuje až 294 kW (400 k) a nemenej zaujímavých 480 Nm. To všetko vo veľkosti napríklad BMW X1 a X2.

S takým výkonom dokáže ako SUV, tak Sportback zrýchliť na stovku za veľmi zaujímavých 4,8 sekundy. Štandardne má maximálnu rýchlosť obmedzenú na 250 kilometrov za hodinu. V príplatkovej výbave bude balík posúvajúci tento limit na 280 kilometrov za hodinu.

Motor je použitím hliníkového kľukového hriadeľa ľahší o 18 kilogramov. Ak by sa zvuk štandardnej verzie RS Q3 zdal málo mohutný, tak môže sériové potrubie nahradiť systém RS Sport s iným vyladením. Vizuálne je tento systém odlíšený čiernymi koncovkami výfuku.

Audi RS Q3 - výkon sa dostal na 400 koníZdroj: Audi

Oproti bežným Q3 je RS o 10 milimetrov bližšie k zemi. Bude mať v základnej výbave aj adaptívne tlmiče a väčšie brzdy so šesťpiestikovými strmeňmi vpredu. V príplatkovej výbave bude figurovať aj keramická brzdová sústava.

Sériovo RS Q3 stojí na diskoch s priemerom 20 palcov, avšak za príplatok môže mať až 21-palcové. Vizuálne zmeny predvádza agresívny balík exteriérových doplnkov. Exluzívne pre tento model Audi ponúkne farbu Kyalami Green.

Audi RS Q3 Sportback - bude mať radový päťvalecZdroj: Audi

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Audi, Audi Q3

Diskusia (0 reakcií)