Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Daimler prejde previerkou kvôli emisiám

14.07.2017, 19:38 | ČTK

Nemecké ministerstvo dopravy potvrdilo, že Spolkový úrad pre motorové vozidlá (KBA) preveruje automobily spoločnosti Daimler v súvislosti s novými obvineniami ohľadom emisií. Zdôraznilo však, že zatiaľ sa nenašli známky toho, že by vozidlá Mercedes-Benz používali nelegálny softvér pri manipuláciami s emisiami.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Nemecký denník Süddeutsche Zeitung v stredu uviedol, že Daimler čelí obvineniu z predaja viac ako milióna áut s nadmernými emisiami v Európe a Spojených štátoch.Ministerstvo dopravy si vo štvrtok predvolalo zástupcu Daimleru, ktorý vlastní značku Mercedes-Benz, aby vysvetlili, prečo niektoré vozidlá vykazujú vysokú úroveň emisií pri určitých podmienkach. Obe strany sa dohodli, že KBA otestuje autá Mercedesu, povedal hovorca ministerstva agentúre Reuters a dodal, že Daimler plne spolupracuje.http://www.sueddeutsche.de/wirtschaft/abgasaffaere-daimler-bringt-seine-juristen-in-stellung-1.3588838

Denník Süddeutsche Zeitung už vo štvrtok s odvolaním sa na vládne zdroje informoval, že nemecký minister dopravy Alexander Dobrindt poveril KBA, aby preskúmal naftové automobily spoločnosti Daimler kvôli možnej manipulácii s emisiami.

Neprehliadnite

Úrad podľa denníka preverí naftové modely automobilky Daimler, u ktorých existuje podozrenie, že v nich je inštalovaný nezákonný softvér umožňujúci manipulovať s emisiami pri testoch. Takýto softvér pri testovaní zapína systém na čistenie emisií, ktorý je pri bežnej prevádzke väčšinou vypnutý, napísal Süddeutsche Zeitung.Stuttgartská prokuratúra v máji podnikla v koncerne Daimler razie v súvislosti s vyšetrovaním možnej manipulácie s emisiami naftových áut. Súdny dokument, ktorý bol podkladom pre tieto razie, uvádza, že Daimler v Európe a v USA predával automobily s neprípustne vysokými emisiami v období od roku 2008 do roku 2016. „Zjavne sa to týka viac ako milióna vozidiel,“ uviedol Süddeutsche Zeitung.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy Daimler, emisie, Mercedes