Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bentley Bentayga Speed je najrýchlejším SUV na svete

19.02.2019, 13:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Britská automobilka Bentley, ktorá je stále súčasťou nemeckého koncernu Volkswagen predstavila vrcholnú verziu svojho SUV Bentayga. Verzia Speed sa tak stavia na vrchol ponuky, ktorá pozostáva z modelov s motormi W12, V8 a s naftovým osemvalcom.

  • Tlačiť
  • 0

Nová verzia prichádza tiež so šesťlitrovým motorom W12. Rovnako má aj dvojité prepĺňanie. Akurát výkon trochu poskočil smerom nahor. Z pôvodných 442 kW (600 k) je po decentnej úprave 460 kW (626 k). Je to o niečo menej ako boli predpoklady, ktoré hovorili až o 478 kW (650 k).

Krútiaci moment ostal rovnakých 900 Nm ako má motor W12 v obyčajnejších verziách Bentaygy. Inak, výkon nedosahuje ani toľko, koľko má Lambroghini Urus z osemvalca. Možno to je práve zámer, aby sa modely odlíšili.

Zvýšenie výkonu spôsobilo, že sa zrýchlenie na stokilometrovú rýchlosť skrátilo o 0,2 sekundy. Ťažké SUV je na stovke za 3,9 sekundy. Najrýchlejším SUV ho však robí maximálna rýchlosť. Tá je odmeraných 306 kilometrov za hodinu.

Bentley Bentayga Speed - na dverách je malé označenieZdroj: Bentley

Verzia Speed bude mať inú výfukovú sústavu, vylepšený režim Sport, zmenený program automatickej osemstupňovej prevodovky, ale tiež úpravu podvozku pracujúcemu s 48V elektrickou sieťou. Podvozok je tuhší a v zákrutách istejší.

Dizajnom sa veľmi Speed od ostatných verzií nelíši. Má nové 22-palcové zliatinové disky s desaťlúčovým dizajnom, zatmavené svetlá a vnútri je použitá vo veľkej miere alcantara. Logo Speed je aj na prístrojovej doske pred spolujazdcom.

Bentley Bentayga Speed - pred spolujazdcom je tiež malé logoZdroj: Bentley

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bentley, Bentley Bentayga

Diskusia (0 reakcií)