Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bentley Flying Spur zatieni výkonom aj superšporty

12.06.2019, 14:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Bentley len nedávno prišlo s novou generáciou Continentalu ako s kupé, tak aj s kabrioletom. Do kompletnej ponuky však niečo chýbalo. Sedan už síce stratil z názvu slovo Continental, ale stále využíva rovnaké základy ako práve kupé.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Bentley

Korene modelu sa dajú vystopovať niekde blízko Audi A8. Dĺžka luxusného sedanu je 5 304 milimetrov, pričom rázvor je až 3 195 milimetrov.Práve na rázvore pribudlo 130 milimetrov, čo ešte zlepšuje podmienky pre pasažierov na zadných sedadlách.

Tvary sú ovplyvnené tými na Continental GT, ale štvordverové usporiadanie si vyžiadalo niekoľko rozdielov. Štandardom pre Flying Spur budú okrúhle LEDkové svetlá s maticovým usporiadaním prvkov a adaptívnym lúčom.

Logo lietajúceho B na kapote bude, tak ako pri konkurenčnom Rolls-Royce, elektricky vysúvateľné. Okrem samotného vysúvania bude, v rámci uvítacích osvetlení, aj nasvietené. Prednú masku navrhli dizajnéri tak, aby evokovala Continental Flying Spur z päťdesiatych rokov.

Bentley Flying Spur - prístrojovka je z ContinentaluZdroj: Bentley

Prístrojová doska s otáčacím stredovým displejom je priamo z Continentalu. Ale ponuka farebných kombinácií je dychberúca. Základný vzorkovník má až 15 odtieňov. Úplná personalizácia však ponúkne ešte viac farieb.

Pod prednou kapotou je 6,0-litrový motor W12 s prepĺňaním. Produkuje výkon 467 kW (635 k) a krútiaci moment 900 Nm. S autom vážiacim 2 435 kilogramov zvládne šprint na stovku za 3,8 sekundy a maximum je obmedzené na 333 kilometrov za hodinu. Flying Spur má pohon všetkých kolies a tiež natáčanie zadnej nápravy.

Bentley Flying Spur - zadní pasažieri ocenia predĺženie rázvoru o 130 milimetrovZdroj: Bentley

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bentley

Diskusia (0 reakcií)