Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bentley Mulsanne pomaly končí, automobilka predstavila špeciálnu sériu

24.01.2020, 11:00 | jmr | © 2020 News and Media Holding

Bentley Mulsanne je naozaj veľký a luxusný sedan. Dá sa, s trochu prižmúrenými očami, prirovnať ku verzii Maybach triedy S od Mercedesu. Ale jeho dni sú už zrátané a na záver svojej púte, teda aspoň tejto generácie, prichádza špeciálna séria.

  • Tlačiť
  • 0

Ako rozlúčka s modelom slúži limitovaná séria 6.75 Edition. Bude pre model finálnou a vznikne z nej 30 kusov. Po odchode Mulsanne bude na určitú dobu vrcholom ponuky Bentley model Flying Spur, ktorý má aktuálne novú generáciu.

Limitka je postavená na základoch verzie Muslanne Speed. Ale prešlo niekoľkými zmenami, ktoré z neho spravili jedinečnejší kus. Predné aj zadné svetlá dostali chrómové prvky a logo B na vrchu masky chladiča, rovnako ako aj samotná maska a koncovky výfukov majú čierny lak.

Po otvorení kapoty sa ukáže ďalšie špecifikum série 6.75 Edition. Nasávanie je tiež čierne, bežne je strieborné. Séria pokračuje aj do interiéru. Na sedadlách je vyšité logo edície. Kolieska na ovládanie klimatizácie zase vyzerajú podobne ako veko olejovej nádrže.

Bentley Mulsanne - maska aj logo sú čierneZdroj: Bentley

Rez motorom je zase pozadie hodiniek a prístrojov pred vodičom. Po otvorení dverí sa na zem premietne logo série. Ale to už začína byť obohranou pesničkou, lebo svetielka premietajúce rôzne logá má už príliš veľa automobiliek.

Odchod Muslanne znamená odchod V12 s objemom 6,75 litra, čo dalo sérii meno. Najväčším motorom teda bude W12 s objemom 6 litrov vo všetkých ostatných modeloch. Do Flying Spuru pribudne aj hybridná verzia, ktorá príde v roku 2023.

Bentley Mulsanne - štítok nesmie chýbaťZdroj: Bentley

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bentley, Bentley Mulsanne

Diskusia (0 reakcií)