Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bentley okorenil Continental GT bavorským korením

14.05.2019, 14:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Bentley robí to isté, čo Rolls-Royce, vytvára špeciálne série, prípadne jednokusové špeciality, aby bol stále na očiach. Najnovšie sa britská automobilka, ktorá patrí stále do koncernu Volkswagen, pochválila modelom inšpirovaným bavorskými prvkami, hlavne vlajkou.

  • Tlačiť
  • 0

O zotrvaní Bentley v koncerne je však ťažké hovoriť, nakoľko Volkswagen vraj uvažuje nad posunutím luxusných značiek Bentley a Lamborgini ďalej. To je však ešte dlhý vývoj a z fázy úvah stále môže zísť. Dovtedy má ešte koncern rozbehnutých niekoľko projektov.

Vonkajší vzhľad špeciálneho jediného kusu bude niesť dve farby. Budú to tie isté farby, ktoré sa vyskytujú na bavorskej vlajke.Základom na karosérii je biela, ale strecha dostala modrú farbu. Vyobrazenie samotnej vlajky si našlo miesto na predných blatníkoch.

Ku farebnej kombinácii sa najlepšie hodia klasické strieborné disky, aj keď tu majú priemer 22 palcov a dizajn s piatimi zdvojenými lúčmi.Taká istá téma ako vo vonkajšej časti sa dostala aj do interiéru. Bavorská vlajka je naviac vyšitá na opierkach hlavy.

Bentley Continental GT Convertible Bavarian Edition - Bavorsko reprezentuje vlajka na blatníkuZdroj: Bentley

Vnútro kontrastne predvádza čierne čalúnenie s modrým prešívaním a bledé obklady prístrojovej dosky. Automobilka vozidlo ukáže v mníchovskom showroome značky, ktorý je srdcom nemeckého regiónu.

S výkonom sa nič neudialo a na nemeckých diaľniciach bude stačiť 6-litorvý motor W12 dosahujúci 463 kW (630 k). Spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou dokáže kabriolet dostať na stokilometrovú rýchlosť za necelé 4 sekundy, pričom maximum je 333 kilometrov za hodinu.

Bentley Continental GT Convertible Bavarian Edition - vlajku vidno aj na opierkach hlavyZdroj: Bentley

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bentley, Bentley Continental

Diskusia (0 reakcií)