Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bentley oslavuje sto rokov aj elektricky

16.07.2019, 09:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Bentley, britská automobilka, ktorá aktuálne patrí do portfólia koncernu Volkswagen, oslavuje tento rok 100 rokov od založenia. Okrem špeciálnych sérií automobilov, ktoré sú už vo výrobe, prichystali konštruktéri aj koncept s názvom EXP 100 GT.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Bentley

Najbližšie je asi podobnému koncept Maybach, spred pár rokov. Takto vyzerajúci model by si našiel svoje miesto aj vo filme o 101 dalmatíncoch. Dlhá karoséria, štíhle tvary, niektoré základné identifikačné prvky Bentley, všetko vyzerá strhujúco.

Dĺžka karosérie je až 5,8 metra a šírka je enormná tiež, dosahuje 2,4 metra. Preto nie je prekvapením, že hmotnosť auta sa dostala až na 1 900 kilogramov. A to aj napriek výraznému použitiu hliníka a karbónu.

Vnútro je ešte futuristickejšie ako zovňajšok. Ponúka miesto pre troch, pričom nesedia vedľa seba, ale akosi sekvenčne poposúvaní. Dve miesta sú za sebou na pravej strane a na ľavej je medzi nimi tretie. Výrobca hovorí o autonómnej jazde a použití vlny na niektoré prvky interiéru.

Bentley EXP 100 GT - okrídlené B má úplne novú formuZdroj: Bentley

Koncept má až 1 500 Nm. Na 60 míľ za hodinu, čo predstavuje 96 kilometrov za hodinu zrýchli v priebehu 2,5 sekundy. Maximum je až 300 kilometrov za hodinu. Na jedno nabitie má koncept prejsť až 435 kilometrov. Nabitie, na rýchlonabíjačke, z nuly na 80 percent má trvať len 15 minút. O výkone nabíjačky sa nahlas nehovorí.

Je jasné, že takýto koncept nemá šancu na výrobu. Slúži ako demonštrácia toho, aké prvky by sa mohli v budúcnosti objaviť na sériových modeloch automobilky. A pohonná sústava je tiež otázna. Papier znesie veľa, rovnako ako úložiská na internete. Nabiť auto na dojazd 300 kilometrov za 15 minút je zatiaľ z nereálnej sféry úvah.

Bentley EXP 100 GT - interiér je pripravený na autonómnu jazduZdroj: Bentley

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bentley

Diskusia (0 reakcií)