Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bentley pripomína históriu ako oslavu storočnice

14.03.2019, 15:30 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Tento rok automobilka Bentley oslavuje sto rokov od vzniku, čo znamená, že pre zákazníkov pripraví pripomienkový predmet. Ako oslava výročia bude model Continental GT, ktorý príde s limitovanou sériou Number 9 Edition.

  • Tlačiť
  • 0

Sto rokov automobilky sa pretaví do počtu vyrobených kusov, tiež ich bude sto. Najkontroverznejším prvkom bude číslo 9 na prednej maske. To nie je len tak vymyslené, ale pôsobí ako odkaz na legendárny Bentley Blower, ktorý v roku 1930 súťažil na Le Mans. Vtedy bol vodičom Sir Henry Ralph Stanley Birkin.

Na výber bude zelená farba Viridian, alebo môžu zákazníci siahnuť po čiernej Beluga od Mullinera. S celkovým dizajnom budú hrať aj čierne doplnky a tiež čierne 21-palcové zliatinové disky s desaťlúčovým usporiadaním.

Interiér má zelené odtiene, lebo zelenú niesol aj legendárny Blower. Sedadlá tak majú zelené čalúnenie Cumbrian Green. Nie je to však jediná možnosť, Mulliner vie dodať aj odtieň Beluga, aby ladil s tmavou verziou exteriéru.

Bentley Continental GT Number 9 Edition - okrem zelenej je na výber aj čiernaZdroj: Bentley

Na otočnom displeji je kúsok pôvodného pretekárskeho vozidla a niektoré detaily sú z 18-karátového zlata. Všetkých sto kusov chce Bentley dodať v priebehu tohto roka. Je to logické, keďže tento rok je práve storočnica automobilky.

Bentley Continental GT Number 9 Edition bude mať rovnaký agregát ako štandardná verzia. To znamená, že 2,5-tonové auto bude poháňať 6-litrový motor W12 s prepĺňaním a výkonom 463 kW (630 k) a krútiacim momentom 900 Nm.

Bentley Continental GT Number 9 Edition - medzi ciferníkmi v strede je kus pretekárskeho vozidlaZdroj: Bentley

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bentley, Bentley Continental

Diskusia (0 reakcií)