Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bentley pripravil Continental GT na rakúsky Ice Race

31.01.2020, 10:45 | jmr | © 2020 News and Media Holding

Každoročne sa v Rakúsku koná GP Ice Race, čo sú preteky áut na ľade. V Zell am See je akcia tento víkend, takže ju ešte stihne ktokoľvek. Začína sa v sobotu, prvého februára o jedenástej. Z Bratislavy je Zell am See vzdialené iba 450 kilometrov, takže pri štarte o šiestej ráno sa to dá stihnúť aj priamo bez ubytovania.

  • Tlačiť
  • 0

Kto však stíha GP Ice Race bez problémov je Bentley. To pripravilo na preteky špeciálnu verziu svojho modelu Continental GT. Výzor si prepožičal od auta pripraveného na Pikes Peak, nálepky sú veľmi podobné výzoru špeciálu na kopce.

Od tých Continentalov, ktoré budú brázdiť veľké mestá a diaľnice sa odlišuje ten špeciálne pripravený na súťaž viacerými aspektami. Okrem nálepiek je to nosič na lyže, ktorý nesie aj lyže špeciálne značené logami Bentley. Vyrába ich firma Bomber.

Pri tvorbe nezabudli dizajnéri ani na tmu, ktorá je nevyhnutnou súčasťou Ice Race. S ňou má bojovať svetelná LED rampa na streche. Dôležitým, teda najdôležitejším prvkom celej prestavby sú pneumatiky. Veľké kolesá majú obuté pneumatiky s hrotmi, aby malo veľké kupé aspoň nejakú trakciu.

Bentley Continental GT GP Ice Race - výfuk dodal AkrapovičZdroj: Bentley

Motor bude bez zmien a bude to ten väčší z ponuky. Continental GT má 6-litrový W12 biturbo s výkonom 460 kW (626 k) a krútiacim momentom 900 Nm. Klasický Continental GT s ním zrýchli na stovku za menej ako 4 sekundy. Verzia pre Ice Race bude mať trochu horšie parametre.

Aby tých úprav ale nebolo málo, tak má špecialita aj výfuk Akrapović a svetlú výšku zväčšenú o 15 milimetrov. V interiéri je, pre istotu, ochranná klietka a vstavaný hasiaci systém. Za volantom bude cez víkend Catie Munnings.

Bentley Continental GT GP Ice Race - vnútri sú iné sedadlá a ochranný rámZdroj: Bentley

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bentley, Bentley Continental GT

Diskusia (0 reakcií)