Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BMW 2 Gran Coupe sa stavia proti Mercedesu CLA

16.10.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Mercedes zjavne spravil s CLA výborný krok, lebo už má v ponuke druhú generáciu a vozidlá podobného štýlu vznikajú aj u iných značiek. Najnovšie sa do tohto teritória dostane novinka od BMW, dvojka Gran Coupe.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

BMW, BMW radu 2

Karoséria štvordverového kupé vyplní medzeru, ktorá je aktuálne medzi jednotkou a trojkou v súčasnej ponuke automobilky. Vizuálne odkazy na jednotku sú neprehliadnuteľné, ale 2 Gran Coupe prináša naviac bezrámové dvere a karosériu sedan. Nie je to liftback ako napríklad štvorka Gran Coupe.

Nič nie je príliš prekvapujúce, odhliadnuc od bezrámových okien, väčšinu technológií predstavilo BMW už v jednotke. Predokolková platforma bude ponúkať možnosť aj pohonu všetkých kolies pre niektoré verzie a motor je umiestnený vpredu naprieč a nie pozdĺžne ako bývalo pri BMW zvykom. Princíp nezaprie podobnosť práve s konkurentom zo Stuttgartu.

BMW 2 Gran Coupe - aj napriek tvaru zadnej časti je sedanomZdroj: BMW

Interiér, teda jeho predná časť je kompletne prevzatý práve z jednotky. Prístrojová doska prešla do štvordverového kupé kompletne. Tak ako v ostatných modeloch môže mať tiež systém Live Cockpit s 10,2-palcovým displejom.

Prekvapenia nebudú ani pod kapotou. Na radový šesťvalec môžu zákazníci rovno zabudnúť kvôli umiestneniu naprieč. Vrcholom ponuky bude rovnaký motor ako v jednotke. Verziu M235i Gran Coupe bude poháňať dvojliter s výkonom 225 kW (306 k). Ten bude štandardne spojený s dvojspojkovou automatickou prevodovkou a pohonom  všetkých kolies.

Produkcia nového modelu začína už v novembri tohto roka, ale v predaji bude reálne až začiatkom roka 2020.

BMW 2 Gran Coupe - motor je vpredu napriečZdroj: BMW

  • Tlačiť
  • 1

Tagy BMW, BMW radu 2