Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

BMW 6 GT nahradí predchádzajúci model 5 GT

19.06.2017, 11:25 | jmr | © 2017 News and Media Holding

BMW s modelom 5 GT vyvolalo rozpačité reakcie. Síce malo znak BMW, takže predaje boli na dobrej úrovni, ale boli jedinci, ktorým sa nepáčilo. To však nič nemenilo na fakte, že bolo jedným z najpohodlnejších BMW v ponuke. Síce nieslo číselné označenie 5, ale podvozok bral komponenty z radu 7. Druhá generácia niektoré zvyklosti mení.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

BMW

V prvom rade veľké GT, čiže Gran Turismo nie je s pôvodným číselným označením, ale už bude na trhu ako 6 GT. Základné atribúty ako veľkorysý interiér a zvýšená pozícia sedenia zostávajú rovnaké ako pri predchodcovi. Natiahnuté proporcie a svalnato pôsobiace detaily karosérie zase pomohli vzhľadu.

Dĺžka narástla o 87 milimetrov, šírka ostala rovnaká a výška klesla o 21 milimetrov. Priestor na zadných sedadlách napovedá veľký rázvor s hodnotou 3070 milimetrov. Sedan radu 5 má 2975 milimetrov.

BMW 6 Gran Turismo - najvyšší výkon bude zatiaľ 250 kWZdroj: BMW

BMW sa zameralo aj na aerodynamiku modelu a okrem samotného tvaru karosérie prispievajú k nízkemu odporu aj klapky v prednom nárazníku. Stabilitu zase zlepšuje automatický výsuvný spojler na veku piatych dverí.

Vnútro 6 GT ponúkne podobné proporcie ako najnovšie generácie sedanu a kombi radu 5, alebo rad 7. Skôr ako o priestorové vyjadrenia ide v tvrdení o tvary prístrojovej dosky. Rad 6 GT má byť ideálnym spoločníkom na dlhé cesty a tomu je podriadené aj vyššie sedenie. Pasažieri vzadu zase získajú viac priestoru na hlavu, ale aj na kolená. Skrátka nepríde ani batožinový priestor, ktorý bude mať v základnom usporiadaní až 610 litrov.

BMW 6 Gran Turismo - výsuvný spojler v štandardnej výbaveZdroj: BMW

Na začiatok bude dostupných niekoľko alternatív pohonu. Benzínovým základom bude 630i Gran Turismo. Napriek označeniu bude mať prepĺňaný štvorvalec s objemom 2 litre, ale výkonom 190 kW (258 k). Krútiaci moment 400 Nm bude dostupný od 1550 do 4400 otáčok. So štandardnou osemstupňovou automatickou prevodovkou bude kombinovaná spotreba v rozmedzí 6,2 a 6,6 litra, podľa výbavy a zvolených diskov.

Výkonnejšia verzia 640i Gran Turismo bude v ponuke aj s pohonom všetkých kolies xDrive. Mätúce označenie predvedie agregát so šiestimi valcami v rade za sebou, objemom tri litre a výkonom 250 kW (340 k). Krútiaci moment bude 450 Nm a na stovke bude zatiaľ najvýkonnejšia verzia za 5,3 sekundy.

BMW 6 Gran Turismo - vzadu je viac miestaZdroj: BMW

Prvou dostupnou naftovou alternatívou bude 630d Gran Turismo, taktiež dostupné aj ako xDrive. Ako všetky ostatné premiérové verzie bude mať 8-stupňový automat. Radový šesťvalcový trojliter bude mať 195 kW (265 k) a kombinovanú spotrebu od 4,9 litra.

BMW 6 Gran Turismo - interiér neprináša žiadne vizuálne výstrelkyZdroj: BMW

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy BMW

Diskusia (0 reakcií)