Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

BMW i8 dostalo na strechu pristávaciu plochu a dnu knižnicu

22.12.2015, 12:30 | jmr | © 2015 News and Media Holding

Rinspeed vytvára niekedy naozaj šialené kúsky. Prekvapením preto je, že koncept, ktorý vznikol z hybridného BMW i8 má decentnejšie tvary ako originál. Najmä spredu pôsobí uhladenejšie.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

BMW, Rinspeed

Ako miesto predstavenia si Rinspeed nevybral európsku automobilovú výstavu, ale americkú výstavu spotrebnej elektroniky v Las Vegas. Darca orgánov, BMW i8, už po zásahu úpravcu nie je vôbec spoznateľné. Nové tvary a sklená strecha sú odlišné od originálu.

Dvadsaťpalcové disky dodal nemecký Borbet a nesú označenie GTX. Niečo omnoho zaujímavejšie ako disky a karoséria je dronoport na pristávanie. Pristávacia plocha pre dron pozostáva z 12-tisíc individuálne použiteľných LEDiek. Okrem samotného pristávania môže slúžiť aj ako elektronická tabuľa zobrazujúca správy.

Rinspeed Etos - dronoport tvoria LEDky

Dron dodala renomovaná firma DJI. Na let používa 4 rotory a dokáže vyzdvihnúť menšie zásielky, alebo natočiť výlet s autom. Zatiaľ to z každého pohľadu ako úplná zbytočnosť.

Koncept sa zbavil aj interiéru i8 a nahradil ho vlastným stvárnením budúcnosti. Volant je skladateľný a v prípade autonómnej jazdy sa schová do prístrojovej dosky, takže vodič úplne stratí kontrolu nad vozidlom a nechá sa iba viezť. Klasické prístroje nahradili veľké displeje s uhlopriečkou 21,5 palca pred vodičom aj pred spolujazdcom. Ešte treba spomenúť aj mechanické hodinky Patravi Traveltec od Carla F. Bucherera.

Rinspeed Etos - schovaný volant a polica na knihy pred spolujazdcom sú najšialenejšie nápady

Vozidlo disponuje ôsmimi kamerami na monitorovanie okolia a automaticky zbadá ľudí a rôzne objekty. Tiež monitoruje únavu vodiča, dokáže zistiť, ktorú značku videl a ktorú nie. Ale to všetko, vrátane drona, je nič oproti polici na knihy pred spolujazdcom.

So sériovou výrobou sa neráta, iba ak by sa našiel niekto dostatočne solventný, kto by Rinspeed oslovil. V takom prípade pár kusov určite nebude problém.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy BMW, Rinspeed

Diskusia (0 reakcií)