Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BMW M5 ku 35 výročiu modelu má kozmetické vylepšenia

21.05.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Automobilka BMW si pripomína 35 rokov od začiatku výroby modelu M5. Oslava sa uskutoční produkciou špeciálnej série s označením Edition 35 Jahre. Základom série bude verzia M5 Competition s jemne zvýšeným výkonom.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

BMW

Už základná verzia M5 má výkon 442 kW (600 k) z 4,4-litrového prepĺňaného osemvalca. Balík Competition ešte pridáva naviac 18 kW (25 k). Celkovo má teda aj M5 Edition 35 Jahre až 460 kW (625 k). Ako všetky ostatné M5 tejto generácie bude mať tiež pohon všetkých kolies.

Dôležitejšia, teda odlišujúca, je v tomto prípade výbava modelu. Temný štýl začína pri samotnej farbe karosérie. Automobilka ju vybrala zo vzorkovníka BMW Individual a sivý odtieň sa volá Frozen Dark Grey II. Na fotkách je pekne vidno, že ide o matnú farbu.

BMW M5 35 Jahre - disky majú Y lúčeZdroj: BMW

Auto je obuté na 20-palcových diskoch s výrazným tvarom Y. Kvôli menej nápadnému vzhľadu budú mať tiež sivý odtieň Graphite Grey. Rovnakou farbou má M5 nalakované aj brzdové strmene. Takže zvonka naozaj nič nekričí o pravom potenciále tohto auta. Pre trochu utajenia automobilka odstránila aj nápisy na veku batožinového priestoru.

Interiér dostal tiež čierne čalúnenie kožou Merino. Logo M je na viacerých miestach. Kontrastom temnej témy bude béžové prešívanie, ale aj zlaté obloženie z karbónu. Z prístrojovej dosky pokračuje aj na dvere.

BMW vyrobí 350 kusov z tejto špeciálnej série. V ponuke bude od júna 2019.

BMW M5 35 Jahre - vnútri sú zlaté obkladyZdroj: BMW

  • Tlačiť
  • 0

Tagy BMW

Diskusia (0 reakcií)