Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BMW použilo v M850i Night Sky kúsky meteoritu na vnútorné obloženie

08.01.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

BMW nedávno prekvapilo veľké kupé. Nemá ambície konkurovať vozidlám od Lamborghini, ale skôr má namierené proti niektorým kusom od Aston Martinu a Ferrari. Vozidlá s označením číslom 8 budú, v prvom rade, GTčkami schopnými križovať kontinent.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

BMW, BMW radu 8

Až medziplanetárny nádych autu dáva nová séria Night Sky Edition. Interiérové lišty sú vyrobené z elementov pochádzajúcich z meteoritov. Kúsky sú na stredovej konzole, na tlačidle štartovania, na radiacej páke a na ovládači iDrive.

Jednotlivé kúsky meteoritu sú ľahko viditeľné, lebo pripomínajú štruktúru, ktorá je nazývaná aj Windmanstättenova štruktúra. Je pomenovaná podľa vedca, ktorý úkaz opísal už v 19-tom storočí. Je výsledkom kryštalizácie železa a niklu v meteoritoch po dobu 10 miliónov rokov.

Zaujímavý je aj povrch lakťovej opierky. Má zakomponované súhvezdie vo forme špecificky rozmiestnených LEDiek. Rovnaký tvar ako na stredovej konzole sa ešte opakuje aj na sedadlách a na strope.

BMW M850i Night Sky - tieto prvky sú z meteorituZdroj: BMW

BMW pripravilo aj kryty spätných zrkadiel s rovnakým povrchom. Špeciálnu úpravu majú aj bočné otvory na prívod vzduchu a spojler predného nárazníka. Automobilka siahla ale ešte po jednom unikáte.

Brzdové strmene sú vytlačené na 3D tlačiarni. Jednotlivé diely ušetria až 30 percent hmotnosti oproti normálnym brzdám na osmičke. Ďalšou špecialitou je lak. Spodná časť má čiernu farbu, ale bez metalických častí. Zo spodnej časti ju však prekrýva modrá San Marino, ale s metalízou.

BMW M850i Night Sky - lakťová opierka sa tvári ako súhvezdieZdroj: BMW

  • Tlačiť
  • 0

Tagy BMW, BMW radu 8

Diskusia (0 reakcií)