Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BMW radu 5 príde s mild hybridom

26.09.2019, 10:15 | jmr | © 2019 News and Media Holding

BMW sa púšťa na cestu, ktorou už dávnejšie ide Mercedes. Hybridy pribúdajú do všetkých vozidiel postupne. Nie sú to plné hybridy, ani plug-in hybridy. Pre päťku BMW nachystalo mild hybrid, ktorý dokáže znížiť spotrebu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

BMW, BMW radu 5

Ku plug-in hybridom teda pribudne ďalšia hybridná alternatíva. Systém má znížiť záťaž samotného spaľovacieho motora a zlepšiť jeho parametre. Využíva 48-voltový štartér-generátor spojený s druhou batériou.

Zabezpečuje zlepšenú efektívnosť regenerácie energie pri brzdení. Štartér-generátor sa chová podobne ako elektromotor a pomáha spaľovaciemu motoru pracovať v optimálnych podmienkach. V prípade potreby dokáže ponúknuť aj dočasné zvýšenie výkonu.

BMW 520d - na výber budú obe karosérieZdroj: jmr

Ďalšou výhodou tohto vylepšenia je, že počas ustálenej jazdy dokáže vypnúť motor a udržiavať auto pri pohybe len na základe fungovania štartér-generátora. Auto omnoho lepšie reaguje aj na prebúdzanie v rámci start-stop systému.

Prvé verzie, ktoré dostanú mild hybrid budú 520d v oboch karosárskych verziách. Na výber bude ako pohon zadnej nápravy, tak pohon oboch xDrive.

BMW 520d - štartér-generátor pomôže aj dynamike autaZdroj: jmr

  • Tlačiť
  • 0

Tagy BMW, BMW radu 5

Diskusia (0 reakcií)