Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BMW spravilo koncept pick-upu X7

09.07.2019, 13:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

BMW X7 je najväčším SUV automobilky z Mníchova. Na dĺžku má 5,15 metra a vnútri ponúka priestor siedmim ľuďom. Koncept pick-upu nie je len cvičením v počítačovej grafike, ale automobilka v svojej fabrike reálne jeden takýto pick-up vyrobila.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

BMW, BMW X7

Na akcii BMW Motorrad Days ukázala naozaj štýlový transport motoriek. Na koncepte spolupracovali divízie Concept Vehicle Construction a Model Technology priamo v mníchovskej fabrike. Je jasné, že takýmto zásahom sa počet miest zmenšil zo 7 na 5.

O tom, že toto nie je pracovný pick-up hovorí aj drevené obloženie nákladného priestoru. Jeho dĺžka je 1,4 metra so zavretými dverami. S otvorenými dverami dokáže prijať aj predmety s dĺžkou až dva metre.

Oproti štandardnej X7 je pick-up o 200 kilogramov ľahší, lebo konštruktéri vo veľkom používali plasty vystužené karbónovými vláknami. Z nich je strecha, dvere, ložná plocha samotná a ešte niekoľko ďalších prvkov.

BMW X7 pick-up - ostane len konceptomZdroj: BMW

Na fotkách je pick-up kombinovaný s naloženým motocyklom BMW F850 GS. Obe vozidlá sú tak určené ako na cesty, tak aj mimo nich. Celá prestavba štandardnej X7 na koncept pick-upu trvala 10 mesiacov.

Pri výrobe neublížili novému kusu, ale spravili ho z predprodukčného testovacieho kusu, ktorý by bol inak zošrotovaný.

BMW X7 pick-up - drevo sa strieda s karbónomZdroj: BMW

  • Tlačiť
  • 1

Tagy BMW, BMW X7