Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BMW X6 tretej generácie znova čaruje s prednou maskou

05.07.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

BMW ukázalo tretiu generáciu modelu X6. Práve X6 je tým autom, ktoré spopularizovalo tento štýl SUV. V podstate je to menej praktická, ale štýlovejšia alternatíva ku X5. Kombinuje v sebe prvky terénneho auta, vozidla na dlhé trate a tiež, kvôli zvažujúcej sa streche, kupé.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy

BMW

Príchod novej generácie bol očakávaný po tom, čo automobilka predstavila praktickejší model X5. Využívajú totiž rovnaké komponenty a naviac ich vyrábajú v tej istej fabrike v americkom Spartanburgu.

Predná časť je familiárna, kto videl X5, tak mu je hneď jasné odkiaľ vanie vietor. Avšak niečo sa mení po zotmení. BMW ponúkne pre X6 aj decentne podsvietenú masku chladiča. Maska chladiča je samozrejme aktívna a uzatvára lamely podľa potreby termomanažmentu agregátu.

Automobilka pre SUV, ktoré nemá veľké šance dostať sa do terénu ponúkne aj terénny balík príplatkovej výbavy. Ten pridá vzduchové pruženie na oboch nápravách,či diferenciál M-Sport na zadnej náprave. Pre tento balík budú určené aj štyri režimy nastavenia auta, ktoré inak dostupné nebudú. Budú to nastavenia pre sneh, piesok, štrk, či skaly.

BMW X6 - vzadu má podobné črty ako X4Zdroj: BMW

Vnútro vozidla bude okamžite povedomé každému, kto videl najnovšie BMW a hlavne tomu, kto už prišiel do kontaktu s X5 a X7. Pred vodičom má displej zobrazujúci prístroje, v strede je tradične druhý displej s veľkou uhlopriečkou a stredné ovládacie centrum s radiacou pákou môže mať prvky zo skla.

Tým, že X6 zdieľa platformu s X5 sú jasné aj použité motory. Benzínové bude reprezentovať verzia xDrive40i so šesťvalcom a 250 kW (340 k). Nad ňou bude M50i s osemvalcom, ktorá zase bude dosahovať výkon 390 kW (530 k). Naftové agregáty budú trojlitrové a automobilka použije aj štvorturbovú verziu s výkonom 294 kW (400 k) a označením M50d. Všetky motory budú spojené s osemstupňovou automatickou prevodovkou.

BMW X6 - prístrojovú dosku už má aj X5Zdroj: BMW

  • Tlačiť
  • 6

Tagy BMW