Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Briti si posvietili na šesťvalcový Mercedes-Benz X350d

27.09.2019, 16:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Mercedes sa pustil do pick-upov celkom svižne a rovnako rýchlo automobilka oznámila, že tento celkom unikátny model bude končiť. Ale to nevadí úpravcovi Kahn Automobiles, ktorý ho pretvoril na svoj obraz. Úpravca sa najviac preslávil vylepšovaním Land Roverov Defender.

  • Tlačiť
  • 0

Úpravca, v prvom rade, zmenil masku chladiča. Isté zmeny postihli aj nárazník vpredu, lebo širšie blatníky musia schovať väčšie disky. Hlavne širšie. Rozšírenie sa prejavilo aj na zadnej náprave a očividné je aj zvýšenie svetlej výšky.

Predný nárazník je teda omnoho agresívnejšie tvarovaný ako na sériových kusoch. Maska chladiča zase pripomína vertikálnym lemovaním tú, ktorú automobilka používa na modeloch AMG a volá ju Panamericana.

Disky majú priemer 22 palcov a ponúkajú kombináciu čiernej a striebornej farby. Strieborná je iba na kolesách, lebo Kahn prehodil všetky chrómové a inak farebné prvky exteriéru za rovnaké, ale lakované čiernou farbou, rovnakou akú má karoséria.

Mercedes-Benz X350d Kahn - všetky chrómové prvky nahradili čierneZdroj: Kahn Automobiles

Aj interiér si prešiel prerodom. Kožené čalúnenie má kombináciu čiernej a červenej. Prešívanie je tiež červenou niťou a na sedadlách majú aj prešitý vzor. Škoda, že prístrojová doska ostala bez zmien a bez čalúnenia. Spodná časť by si obtiahnutie kožou naozaj zaslúžila. Tá je jedným z prvkov, ktoré na triede X vadia viacerým, čo s ním prišli do kontaktu.

To, čo nikomu nevadí, čo je veľkým pozitívom auta, je motor. Trojlitrový šesťvalec má výkon 190 kW (258 k) a ponúka príjemný a kultivovaný chod.

Mercedes-Benz X350d Kahn - interiér má nové čalúnenie sedadielZdroj: Kahn Automobiles

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Land Rover, Land Rover Defender

Diskusia (0 reakcií)