Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bugatti Chiron má rekord v rýchlosti, padla hranica 490 kilometrov za hodinu

04.09.2019, 10:00 | jmr | © 2019 News and Media Holding

Automobilka Bugatti nedávno prehlásila, že sa nebude s modelom Chiron zúčastňovať boja o maximálnu rýchlosť. Ale to platilo len do nového pokusu s Chironom Sport. Na rekordný pokus vzal Top Gear auto na testovaciu trať Ehra-Lessien.

  • Tlačiť
  • 0

Do značne upraveného a o 25 centimetrov dlhšieho Chironu posadili pilota Andyho Wallacea a na kontrolu prizvali nemeckú technickú inšpekciu. Tá potvrdila nový rekord, aj keď samotné auto ešte nie je sériové, ale je len prototyp.

Bugatti Chiron Sport dosiahol rýchlosť 490,484 kilometra za hodinu. Nebolo to však jednoduché, automobilka spolupracovala na nastavení podvozka s expertmi z Dallary a úzka spolupráca fungovala aj s výrobcom pneumatík Michelin.

Samotné auto aj inak vyzerá. Dlhšia zadná časť je očividná a vyzerá inak ako na modeli bez akýchkoľvek dodatočných názvov. Tiež zmizol spojler s aerodynamickou brzdou. Tomuto kus vraj stačí to, čo generuje malá odtrhová plocha. A naviac na maximálnu rýchlosť potrebuje čo najhladší povrch.

Bugatti Chiron Sport - predĺženie o 25 centimetrov je očividnéZdroj: Bugatti

K tomu sa pridávajú výfuky, ktoré sú po dvojiciach umiestnené nad sebou, podobne ako pri špecialite s názvom Centodieci. Takéto umiestnenie má za úlohu vypúšťať exhaláty tak ďaleko za auto ako to len je možné.

Podobne ako Centodieci má Chiron Sport agregát s výkonom 1 178 kW (1 600 k). Prevodovka ostala štandardná sedemstupňová s dvomi spojkami a rovnaký je aj pohon všetkých kolies. Otázkou ostáva len kto sa pokúsi tento rekord prekonať. Veľkým favoritom je Koenigsegg Jesko.

Bugatti Chiron Sport - vnútri je len jedno seadadloZdroj: Bugatti

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bugatti, Bugatti Chiron

Diskusia (0 reakcií)